Звіт про проведення дитячої оздоровчої кампанії 2017р. За даними державного нагляду.

Держпродспоживслужба  Миколаївської області інформує про результати оздоровчого сезону 2017р. На території  Миколаївської області працювало 260 закладів оздоровлення та відпочинку, з них: 26 позаміських закладів, 4 заклади – санаторного типу, 234 табори з денним перебуванням дітей. Позаміські закладипрацювали в зонах відпочинку Коблево,  Рибаківка, Очаків.

дети

     Протягом 3-х місяців оздоровчого сезону  в закладах різного типу було оздоровлено – 28 807 дітей (в 2016році працювало 363 заклади оздоровлення та відпочинку, було оздоровлено 22 827дітей З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії, фахівцями Держпродспоживслужби взята участь в проведенні 393перевірок дотримання вимог санітарного законодавства (за заявами суб’єктів господарювання), з них виявлено порушень вимог санітарного законодавства – 149 (38%). Основні види порушень: несвоєчасне проведення ремонтних робіт, несвоєчасне проходження працівниками проф.мед.оглядів, не дотримання санітарно-епідемічного та протиепідемічного  режимів.  Протягом оздоровчого сезону, спеціалістами Держпродспоживслужби було направлено 138 приписів керівникам  закладів оздоровлення та відпочинку, проведено 29 нарад, 9 семінарів, 3 колегії, підготовлено 37 наказів, 17 розпоряджень, прочитано 47 лекцій, 382 бесіди, направлено 23 статті в пресу.

Протягом червня – липня 2017р. в закладах оздоровлення та відпочинку реєструвалися поодинокі випадки інфекційних захворювань,  а в серпні 2017р. сталося 2 спалахи інфекційних захворювань (в 2016 році реєструвалися тільки поодинокі випадки інфекційних захворювань).

 Один спалах стався в закладі оздоровлення для дітей, в ДП «Очаківське об’єднання санаторно-курортних закладів  ЗАТ « Укрпрофоздоровниця». В даному закладі  постраждало 6 дітей, заключний діагноз:  «Гострий  гастроентероколіт». викликаний « E.Coli», «Klebsiellapneumonia». Постраждали діти з організованої групи дітей – футболістів з Львівської області, які приїхали на змагання. Другий спалах стався в закладі для сімейного відпочинку,  на базі відпочинку «Вінниця», ТОВ ТПФ «АБС – Цитрус», серед організованої групи дітей (танцювального колективу « Dens- Femili», м.Київ). Даний заклад  не був перевірений комісійно перед початком сезону, не мав відповідних дозвільних документів для проведення дитячого оздоровлення. На базі відпочинку «Вінниця» захворіло 28 дітей танцювального колективу «Dens- Femili» (м.Київ), заключний діагноз у  24 осіб, які перебували на лікуванні в Березанській ЦРБ Миколаївській області – «Харчова токсикоінфекція», у 4-х дітей, які лікувалися в м. Київ – «Гострий гастроентероколіт  невстановленої  етіології. Діти харчувалися в кафе «Немо» та в їдальні бази відпочинку « Вінниця».

      За результатами виявлених порушень, при проведенні епідеміологічних розслідувань, були вжиті  заходи адміністративного впливу: складені протоколи на: завідувача бази «Вінниця» Степанюка М.С., директора ДП «Очаківське об’єднання санаторно-курортних закладів ЗАТ

« Укрпрофоздоровниця» Богдана В.І

       Основні порушення, які мали місце під час оздоровчого сезону 2017 року були: несвоєчасна підготовка закладів, не приведення приміщень у відповідність до вимог чинного законодавства; наявність персоналу без відповідної кваліфікації; порушення вимог в сфері питного водопостачання та водовідведення; не дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів; відкриття закладів оздоровлення та відпочинку без наявності дозволу та відповідних умов для проведення дитячого оздоровлення.