Зробіть крок – відмовтеся від згубної звички

Оскільки куріння сигарет стає все більш непопулярним через обмеження і підвищення обізнаності людей, виробники намагаються знайти нові способи продовжувати отримувати прибуток від нікотинової залежності.

Тютюнова промисловість вкладає значні кошти у розробку нових продуктів, які пропонують альтернативу куріння. Оскільки позбутися залежності складно, тютюнові компанії намагаються просувати нові продукти як засіб для корисного способу відмови від куріння. На жаль, тютюнова промисловість не прагне покращити здоров’я населення, а бореться за власну життєздатність. Щоб забезпечити довгострокове майбутнє тютюнової промисловості, збільшуються інвестиції в нікотинову продукцію, головною мішенню якої є молодь.

За допомогою новітніх продуктів, таких як електронні сигарети, бездимні та безтютюнові вироби, тютюнова промисловість намагається позбутися своєї поганої репутації та залучити нове покоління споживачів нікотину за допомогою цікавих виробів.

Тютюновий виріб – це виріб, повністю або частково виготовлений з тютюну, призначений для куріння, жування, смоктання чи вдихання через ніс. Тютюнові вироби поділяються на:

Курильні тютюнові вироби. Наприклад, сигарета, сигара, сигарила, кальян.

Бездимні тютюнові вироби. Тютюн, призначений для перорального вживання, що не потребує процесу горіння. Наприклад, жувальний тютюн, нюхальний тютюн, снюс.

Новітній тютюновий виріб – це тютюновий виріб, випущений на ринок після 19 травня 2014 року. Наприклад, вироби з тютюну, що нагрівається.

Виріб з тютюну, що нагрівається – новинка серед тютюнових виробів

Виріб з тютюну, що нагрівається (ВТН) – це комбінація електронного пристрою і спеціальної сигарети. Замість горіння тютюн у пристрої нагрівають до 350 градусів. Замість диму виріб з тютюну, що нагрівається, виділяє аерозоль, який вдихає користувач.

Виріб з тютюну, що нагрівається – це не те ж саме що і електронна

сигарета.  Обидва електронні пристрої імітують звичайну сигарету, проте ВТН – це не те саме, що електронна сигарета, оскільки містить табак, а електронна сигарета містить хімічну речовину з нікотином або без.

Вплив ВТН тютюну на здоров’я

Хоча в ВТН тютюн не горить, воно не є безпечнішим для здоров’я, ніж звичайна цигарка.

ВТН містить ті ж небезпечні для здоров’я хімічні речовини, що і звичайна сигарета, включаючи нікотин і чадний газ. Таким чином, людина вдихає їх з аерозолем, що утворюється під час нагрівання тютюну. Отже вживання ВТН, як і використання звичайної сигарети, може підвищити ризик розвитку багатьох захворювань та смертності .

Використання будь-яких тютюнових виробів, включаючи ВТН, є шкідливим для всіх, особливо для молоді, молодих дорослих людей та вагітних жінок.

ВТН з’явилися на ринку відносно нещодавно. Їх короткостроковий і тривалий вплив на здоров’я не вивчений достатньою мірою і поки що робити висновки рано. Незалежні дослідження повинні обов’язково з’ясувати у майбутньому, чи є ВТН безпечними, чи завдають шкоди здоров’ю. Також необхідно порівняти вплив їх споживання зі звичайними тютюновими виробами та електронними сигаретами.

Тютюн в ВТН містить нікотин. Нікотин є сильнодіючою речовиною, що викликає залежність, і перетворює ВТН на виріб, що викликає залежність. Нікотинова залежність рівносильна залежності від героїну чи кокаїну. Використання нікотину в підлітковому віці може збільшити ризик залежності від сп’янілих речовин у зрілому віці.

Найкращий вибір, який може зробити курець – кинути палити та повністю відмовитися від нікотину. Найкращі результати досягаються при негайній відмові від куріння та поєднанні консультації щодо відмови від тютюну з лікуванням нікотинової залежності.

Щодо ВТН поширюється суперечлива інформація.

До інформації, що поширюється про ВТН, слід ставитися критично, оскільки на карту поставлені комерційні інтереси кількох сторін. Для захисту своїх інтересів у хід йдуть як демагогія, так і дослідження сумнівної якості.

Деякі дослідження, що фінансуються тютюновою промисловістю, стверджують, що створення та дія небезпечних та потенційно шкідливих інгредієнтів значно нижча порівняно зі звичайними сигаретами. Однак досі немає доказів того, що вони мають менший ризик для здоров’я людини. Отже, необхідні подальші незалежні дослідження для обґрунтування тверджень щодо зниження ризику/шкоди.

Виробники тютюнових виробів розширюють свій ринок за допомогою нових тютюнових виробів.

Дедалі більше людей дбають про своє здоров’я та відмовляються від куріння. Зрозуміло, виробники тютюнових виробів хочуть продовжувати отримувати прибуток, підтримуючи сучасний та безпечний для здоров’я імідж тютюнової промисловості. З цією метою розробляється все більше і більше нових продуктів, щоб утримати ринок, що вислизає, і залучити нових клієнтів. Варто знати, що коли виробники тютюнових виробів говорять про відмову від куріння, то насправді вони закликають споживачів використовувати замість звичайних цигарок нові тютюнові вироби. Це означає, що споживач забезпечує виробнику тютюнових виробів дохід за рахунок здоров’я.

Солодкі смаки привертають до тютюнових виробів молодь.

Найчастіше вироби містять ароматизовані добавки та використовуючи їх, імітується куріння звичайної сигарети. Додавання смакових та ароматичних речовин допомагає приховати неприємний природний смак тютюну та підвищити привабливість виробу. Такі солодкі ароматизатори, як ваніль, шоколад, цукрова вата та ін. приваблюють саме молодих людей та нових клієнтів, яких звичайні тютюнові вироби «відштовхують». Але треба пам’ятати, що жодна зі спокус продовжити куріння не варто вашого здоров’я та здоров’я ваших близьких. Найкращий крок – відмова від тютюну.