«Згубна звичка – заполоняє суспільство»

Фахівцями сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами 06.03.2024 було проведено виїзний семінар для студентів ВСП «Технолого – економічного фахового коледжу МНАУ» на тему : «Згубна звичка – заполоняє суспільство».

Для проведення цього заходу було підготовлено презентаційний матеріал з використанням відеоматеріалів.

В ході доповіді розглянули тему стосовно «новомодних» IQOS, електронних сигарет і подібних тютюнонагріваючих систем, а саме оманливе твердження щодо їх менш шкідливого впливу на здоров’я людини.

Розкрили більш детально тему ризиків вживання електронних сигарет: використання електронних сигарет із вмістом нікотину призводить до появи симптомів нікотинової залежності. У той час аерозоль е-сигарет – неважливо, з нікотином чи без нього – може викликати збій у роботі деяких клітин людського організму.

Обговорювалась тема куріння кальяну, адже кальяни не проходять стерилізації після використання іншою особою, тому люди, які курять кальян у публічних місцях, наражаються на ризик туберкульозу, гепатиту А, грипу, герпесу та інших інфекцій.

Студенти коледжу були проінформовані щодо норм Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», а саме щодо заборони  куріння в місцях,  зазначених в статті 13 цього Закону та щодо відповідальності за порушення цих норм.