ЗДІЙСНЕННЯ МЕТРОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області протягом I кв. 2019 року проведено 37 планових перевірок з метрологічного нагляду у 16 суб’єктів господарювання щодо дотримання ними вимог законодавства у сфері законодавчо регульованої метрології. 1 заплановану перевірку не вдалося здійснити у зв’язку з тим, що суб’єкт господарювання змінив найменування юридичної особи та код ЄДРПОУ, про що надав відповідну інформацію.

Порушення метрологічних вимог встановлено у 5 суб’єктів господарювання, що складає 31 %, а саме: порушення вимог ч.3 ст.8 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”; розд. IV, п.13 Наказу Мінекономрозвитку від 08.02.2016 року №193 “Про затвердження Порядку проведення повірки законодавчо регульованих ЗВТ, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів (відсутність пломби або повірочного тавра на ЗВТ); порушення вимог ч.2 ст. 14 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”(відсутність особи, відповідальної за забезпечення єдності вимірювань, порушення вимог  ст.17 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” (експлуатація не повірених ЗВТ).

За звітний період проведено 10 позапланових перевірок виконання приписів у 5 суб’єктів господарювання.

Під час проведення позапланових перевірок порушення метрологічних вимог встановлено у 1 суб’єкта господарювання, що складає 20% (невиконання вимог приписів про усунення порушень метрологічних вимог).

При проведенні перевірок обревізовано 593 одиниць засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), з яких 19 од. (3 %) визнано непридатними до застосування.

За результатами метрологічного нагляду Головним управлінням вжиті такі заходи:          видано 10 приписів про усунення порушень метрологічних вимог; складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення у сфері метрології та метрологічної діяльності на суму 1,36 тис. грн.