Здійснення державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом першого кварталу 2019 року

За перший квартал 2019 року проведено дві наради та одна колегія з начальниками міжрайонних, районних управлінь та Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби на яких розглядалися питання:

– щодо підведення підсумків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за 2018 рік та завдання на 2019 рік;

– щодо забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в області;

– про забезпечення виконання наказу Голови Держпродспоживслужби  від 27.11.18р. №965 «Про затвердження щорічного плану державного контролю Держпродспоживслужби у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини»;

– щодо видачі ветеринарних документів та здійснення державними ветеринарними інспекторами державного контролю за їх видачею державними установами Держпродспоживслужби;

– щодо заходів профілактики та боротьби з африканською чумою свиней;

– про діагностичний відстріл лисиць з метою контролю за проведеною пероральною вакцинацією;

– щодо здійснення спеціалістами відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, спільних заходів державного контролю в закладах громадського харчування.

Здійснено 11 перевірок  господарств  різних форм власності, 13 забійних, м’ясопереробних підприємств, 8 холодокомбінати, 272 інших об’єктів. Піддано штрафу 141 особу на загальну суму 8228 грн.. Також за порушення законодавства про харчові продукти головним державним ветеринарним інспектором області притягнуто до відповідальності за ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» одного оператора ринку на загальну суму 29784 грн., стягнуто з 2 операторів ринку штраф на загальну суму 59568 грн. в т.ч. з 1 оператора ринку стягнуто за накладений штраф в 2018 році.  Зроблено 86 письмових попереджень.

В правоохоронні  органи  передано 2 інформації, стосовно здійснення двома операторами ринку незаконної діяльності по виробництву молочної продукції та фальсифікації не молочними жирами масла вершкового.

Проведено 52 засідання ДНПК в т.ч. 3 обласних ДНПК та 49 районних ДНПК стосовно забезпечення епізоотичного благополуччя в районах та містах області.

Постійно здійснюється нагляд за відправками вантажів на експорт. Так за перший квартал 2019 року відправлено на експорт 724 т. молока згущеного, 150 т. молока сухого, 47 т. твердого сиру, 55 т. масла вершкового, 59 т. консерв рибних, 9627 т. шротів, 1185 голів ДРХ.