Збалансоване харчування

Для покращення самопочуття важливо дотримуватися збалансованого харчування, щоб організм отримував всі необхідні речовини. Це допомагає не лише зміцнити здоров’я, але й контролювати вагу. Важливо враховувати існуючі рекомендації та правильно складати меню.

Що значить збалансоване харчування?

Збалансоване харчування – це харчування, при якому задовольняється добова потреба організму в енергії, а також підтримується оптимальний баланс мікроелементів і вітамінів. При збалансованому раціоні організм нормально розвивається, росте і функціонує.

Основна суть представленої системи полягає в складанні раціону на основі енергетичної цінності продуктів. Організм повинен отримувати білки, жири, вуглеводи, вітаміни, макро – і мікроелементи, а ще травні ферменти. Правильно збалансоване харчування передбачає вибір і грамотне поєднання продуктів, а ще їх обробку та час вживання.

Основи збалансованого харчування

Щоб внести корективи в свій раціон харчування, є прості правила збалансованого харчування:

  1. Раціон вважається правильно складеним, коли збалансоване надходження і витрата харчових речовин.
  2. В меню повинно бути багато фруктів і овочів.
  3. Формула збалансованого харчування включає три основних прийоми їжі і два перекуси. Врахуйте, що між ними повинні пройти рівні часові проміжки.
  4. Не менш важливо правильно готувати їжу, смаження повністю виключається. Продукти можна готувати на пару, в духовці, запікати, варити і тушкувати.
  5. Збалансоване харчування обов’язково включає вживання достатньої кількості рідини, так добова норма складає не менше 1,5 л. Краще всього пити за півгодини до їжі.

Пам’ятайте: споживайте їжу так, щоб забезпечити організму всі необхідні поживні речовини та калорії.