Запроваджено карантинний режим по американському білому метелику

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що на території с. Благодатне, Благодатненської сільської ради Первомайського району запроваджено карантинний режим по американському білому метелику (Hyphantria cunea Drury).

Розпорядженням Первомайської районної військової адміністрації №58-р/в від 15.07.2024 року затверджені фітосанітарні заходи з метою локалізації і ліквідації вогнищ даного карантинного організму.

Американський білий метелик – один з найнебезпечніших шкідників-поліфагів, які зустрічаються на території України. Виділяється серед інших шкідників надзвичайно широким спектром видів рослин – живителів. Відомо понад 250 видів деревних, чагарникових та трав’янистих рослин, на яких метелик може розвиватися. Особливо сильно ушкоджує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін.

Основна ознака пошкодження – наявність на деревах павутинних гнізд. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2, а потім декілька верхівкових листків на гілці. У міру зростання гусені і недостачі їжі всередині гнізда, павутиною обплутуються все нові і нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи частина її розміром 1-2 м.

Американський білий метелик є екологічно пластичним видом, здатний розвиватися в різних кліматичних зонах, переносити низькі температури, має високу плодовитість. У зв’язку з цим шкідник представляє велику небезпеку.