Закон про мову: реклама лише українською

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що з 16.01.2020 року набули чинності норми Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», відповідно до яких мовою реклами в Україні визначена державна мова (стаття 32).

Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області здійснює постійний контроль за дотриманням вимог законодавства рекламодавцями, виробниками та розповсюджувачами реклами на території міста Миколаєва та Миколаївської області шляхом моніторингу та дослідження  носіїв зовнішньої реклами, реклами на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях.

До відома споживачів!

У разі виявлення порушення законодавства в частині розміщення реклами недержавною мовою, споживачі можуть звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (електронна адреса: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua). Відповідно до законодавства, для того щоб подати звернення необхідно вказати своє прізвище, ім’я та по- батькові, адресу, суть питання, фото, що підтверджує порушення, адресу за якою воно виявлене  і бажано (при можливості) – найменування суб’єкта господарювання та його юридичну адресу.

Інформуємо, що порушення вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» тягне за собою накладення штрафу, або попередження, якщо порушення вчинене вперше.