Заходи щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці в с. Кандибине, Новоодеського району

05.12.2020 в епізоотичному осередку (с. Кандибине) проведено безкровне умертвіння та спалено разом із загиблою птицею 975 голів птиці.

В місцях виявлення трупів птиці та місця утримання вилученої птиці проведено дезінфекцію.

06.12.2020 з метою відстеження можливих шляхів поширення вірусу грипу птиці проведено відстріл синантропної та дикої птиці, навколо села Кандибине, радіусом 3 км від епізоотичного осередку, в кількості 13 голів (ворони – 2 голови; шпаки – 2 голови; фазани – 5 голів; куропатки – 4 голови). Від даної птиці відібрано патологічний матеріал для дослідження на грип та направлено до Одеської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.

Станом на 08.12.2020 відповідно до проведеного обліку поголів’я птиці в зонах захисту та нагляду проведено відбір стандартних наборів зразків для лабораторного дослідження на грип птиці.

В зоні захисту: с. Сільвестрівське відібрано 7 проб крові та 7 змивів. В    с. Новоматвіївське відібрано 20 проб крові та 20 змивів. В ТД «Золота підкова» відібрано 10 проб крові та 32 змиви.

В зоні нагляду: с. Новоінгулка відібрано 20 проб крові та 60 змивів. В       с. Степанівка відібрано 20 проб крові та 20 змивів.

Наразі відібраний матеріал направлено до Одеської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.