ЗАХОДИ БОРОТЬБИ ТА ПРОФІЛАКТИКА ВІД УКУСІВ КАРАКУРТУ.

На півдні України ( в зокрема Миколаївській області) у посушливих місцях степу, завалах сміття, пустирях, у сухій траві досить розповсюджені павуки виду каракурт, укуси яких для людини та худоби являються отруйними.      каракурт  Умовами розвитку каракурту  являється жарке літо та тепла осінь. Так із настанням пору року червня-серпня цей вид павуків починає свою              міграцію, яка і приводить до раптових контактів павука та  людини. Частіше всього павуки селяться в сараях, дворових побудовах,  сільських туалетах.

  Каракурт досить «ніжне створіння», вбити яке можливо просто придавивши в складках одягу, але  при відповідних умовах він може   захищаючись прокусити шкіру людини і ввести мікроскопічну дозу отрути. Особливою токсичністю відрізняється отрута статевозрілих жіночих  особ. Пік активності павуків спостерігається в серпні, в цей час значно зростає і токсичність їх отрути.

         Найбільш частими зустрічами людини з каракуртом, і відповідно укусом, відбуваються тоді, коли люди під час відпочинку, або роботи на природі відвідують місця постійного мешкання каракуртів.

         Отрута каракурта нейротоксична. Укус каракурта важко не помітити, по силі він схожий на укус оси, і зразу викликає біль та печіння.

         В перші 2-3- хвилини можна припекти місце укусу полум’ям            запаленого сірника, оскільки уражується поверхневий шар шкіри всього на 0,5 мм полум’я сірників достатньо для зруйнування токсину.

         У всіх випадках укусів найбільш ефективним являється термінова    госпіталізація до токсикологічного відділення міської лікарні швидкої           медичної допомоги. При цьому слід відмітити, що транспортувати хворого слід лежачим. Постраждалому необхідно накласти лід або холодний компрес на місце укусу.

    Забезпечити себе від зустрічі з павуком можна, виконуючи прості правила:                                                                                                            

–         В польових умовах вибирати для стоянки рівні ділянки, без великої кількості нір гризунів, скупченості сухої трави.

–         Щільно закривати вхід до палатки, або використовувати спеціальні пологи.

–         Ретельно оглядати одяг та взуття перед тим як надіти.

–         Перед сном ретельно обстежити постіль або спальний мішок.

–         Не ходити без взуття в місцях вірогідного перебування каракуртів

–       Збирати хмиз для багаття в рукавичках та захисному одязі. Штанини обов’язково заправляти в шкарпетки та взуття.

–         Бути завжди наготові, дивитись куди сідатиме, тягнути руку,                 ступатиме, тощо.

–         Своєчасно знищувати дикі трави на території домоволодінь

Профілактика укусів каракурта  на приватних територіях     полягає у знищенні павуків в сараях, туалетах, темних кутах,        гаражів, комор та бань, з застосуванням малотоксичних         інсектицидів.