З 1 жовтня 2023 року частково змінено вимоги щодо проведення медогляду

Зміни щодо медоглядів працівників, які здійснюють діяльність, пов’язану з обслуговуванням населення, запроваджені Законом №2573 від 06.09.2023 «Про систему громадського здоров’я». При цьому в ч.2 ст.45 цього Закону вказано, що періодичні медичні огляди проводять за рахунок роботодавця. Тобто, зобов’язань роботодавця щодо оплати попереднього (до прийняття на роботу) медичного огляду Закон №2573 не передбачає. Новацією є запровадження електронної медичної книжки в електронній системі охорони здоров’я. Паперові медичні книжки поступово відійдуть у минуле. З огляду на це роботодавцям варто уважно ставитися до питання достовірності паперової медичної книжки працівника, так як незабаром їх буде переведено в електронний формат. З особами, у яких виявиться фальшивий медогляд, роботодавцю доведеться        припиняти трудові відносини.

Як і раніше у роботодавця залишається право відсторонення від роботи або притягувати до дисциплінарної відповідальності працівників, які без поважних причин не пройшли в установлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі (ч. 5 ст. 45 Закону №2573). Умови проведення позачергових медичних оглядів не змінилися. Їх проводитимуть на вимогу посадових осіб  органу державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства, а також на прохання працівника, якщо він пов’язує погіршення стану свого здоров’я з умовами праці.

Медогляд працівників зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці проводяться відповідно до Порядку №246 від 21.05.2007 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій».