ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ

1

Водні ресурси – безцінний скарб кожної країни, від якого залежить рівень життя та здоров’я людей. Забруднена питна вода згубно впливає на здоров’я людини. Мільярди вірусів і бактерій у воді призводять до спалахів епідемій, інфекційних захворювань, а токсичні речовини – до масових отруєнь.

Водопостачаннянаселення м. Миколаєва здійснюється МКП «Миколаївводоканал»за рахунок двох централізованих водопроводів з різними джерелами водопостачання:поверхневе джерело – р. Дніпро, водозабір, розташований в с. Микільське Херсонської області та підземне джерело – свердловина в селище Матвіївка, яка забезпечує водою населення мікрорайоні.

На випадок надзвичайних ситуацій розроблена та затверджена схема альтернативного водопостачання м. Миколаєва, а саме:

– 5 резервуарів чистої води на 19,5 тис. куб. м. в Корабельному районі;

– 5 резервуарів чистої води на 50 тис. куб. м. в Інгульському районі;

– 4 резервуара чистої води на 21 тис. куб. м. в Центральному районі;

– 1 резервуар чистої води на 3 тис. куб. м. в Заводському районі міста.

Всі резервуари чистої води на 93,5 тис. куб. м. забезпечать м. Миколаїв питною водою на 1 добу, а при наявності графіку постачання на 3 доби.

Крім того в місті існують артезіанські свердловини потужністю від 6 м. куб. /год., які знаходяться:   мкр. Варварівка (3 од.), мкр. Матвіївка (2 од.), с. Надбузьке (2 од.), мкр. Велика Корениха   (3 од.). Всі артезіанські свердловини дадуть 1 тис. куб. м. на 1 добу води для побутових потреб населення. Також наявні 2 резервуара технічної води на 10 тис. куб. м. в цеху водогону «Дніпро-Миколаїв» (ЦВДМ).

На підприємстві МКП «Миколаївводоканал» забезпечено нормативні запаси реагентів, знезаражувальних засобів і реактивів для очищення і знезараження питної води.

З ціллю забезпечення населення міста Миколаєва питною водою гарантованої якості виробничою лабораторією МКП «Миколаїводоканал»ведеться постійний відомчий лабораторний контроль води, що подається населенню ,вода досліджується в спорудах на усіх етапах очищення, в розподільчій мережі і джерелах водопостачання на хімічні, бактеріологічні, гідробіологічні і радіологічні показники. Робоча программа контролю включає, як контроль якості води з міського водопроводу, так і водопроводу в мкр. Матвіївка, свердловин в мікрорайонах Велика Корениха та Варварівка.За результатами відомчого лабораторного контролю вода, що надається населенню міста відповідає вимогам, за винятком показника перманганатної окислюванності.   Прийнята в місті технологія очистки води та санітарно-технічний стан очисних споруд водопроводу не надає можливості довести зазначений показник до нормативних значень.

В 2018 році спеціалістами Держпродспоживслужби здійснена планова перевірка МКП «Миколаївводоканал» згідно річного плану роботи.

Відібрано та досліджено 86 проб питної води, з них з відхиленням від гігієнічних нормативів за мікробіологічними показниками – три проби (один зразок відібраний на водоводі «Дніпро-Миколаїв» м. Миколаїв, вул. Янтарна,324є, два зразки відібрані з розвідної мережі централізованого водопостачання м. Миколаїв, вул. Уральська-Балтійська,НСК-16 вул. Ватутіна,3) – виділені загальні колі-форми; за санітарно-хімічними показниками не відповідає один зразок ( відібраний з підземних джерел НСВ Матвіївка вул. Лісна,7- завищено показник перманганатної окислюваності).

За результатами лабораторних досліджень, проведених перевірок та обстежень Держпродспоживслужбою керівництву МКП «Миколаївводоканал» наданий припис організаційно-технічних заходів щодо покращення санітарно-технічного стану споруд та, як наслідок, покращення якості води. Виконання заходів здійснювалося під контролем спеціалістів Миколаївського міського управління.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ!

Погіршення якості води з централізованого водопроводу може бути з причин надзвичайних ситуацій , аварій на мережах.

В разі зміни кольору води, присмаку, запаху – вживайте воду промислового виробництва гарантованої якості в пляшках та звертайтеся до аварійної служби МКП «Миколаїводоканал» за тел. 24 20 63.