На постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області знаходиться питання щодо якості питної води.
З 30 липня 2024 року розпочалось обстеження пунктів розливу питної води з лабораторним дослідженням води на території Корабельного району м. Миколаєва. Станом на 31 липня 2024 обстежено 18 пунктів розливу, відібрано 9 проб питної води. Лабораторні дослідження тривають.
Під час обстежень звертається увага на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною».
Нагадуємо основні вимоги ДСанПіН «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» до пунктів розливу, пунктів доочищення питної води, яких повинні дотримуватися всі власники та на що потрібно звернути увагу пересічному громадянину під час придбання доочищеної води.
- Для реалізації в пунктах розливу повинна використовуватись вода з підземних джерел питного водопостачання або водопровідна питна вода, яка пройшла додаткову обробку.
- Виробництво питної води, яка доставляється до пункту розливу, повинно здійснюватися відповідно до технологічного регламенту, що має позитивний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи.
- Виробничий контроль безпечності та якості питної води повинен здійснювати власник підприємства, що виробляє доочищену питну воду для заповнення пункту розливу.
- Результати лабораторного дослідження води повинні бути в пункті розливу, доступні для ознайомлення.
- Місце реалізації питної води з пунктів розливу повинно бути розташовано на території з твердим покриттям, що упорядкована та упорядкована і знаходиться на відстані не менше ніж 50 м від місць забруднення (сміттєзбірники, вбиральні, магістралі з інтенсивним рухом транспорту, автостоянки тощо).
- Територія поблизу пункту розливу повинна утримуватися в чистоті з організованим відведенням поверхневого стоку.
- Термін зберігання питної води в пунктах розливу у стаціонарних ємностях не повинен перевищувати 24 години, а у транспортних ємностях (автоцистернах) – 6 годин.
- Забороняється заповнювати питною водою ємності із залишками питної води, залишки води повинні бути злити в каналізацію.
- В пунктах розливу питної води повинен бути інформаційний листок із зазначенням інформації щодо виду води, дати виготовлення та умов її зберігання; найменування, адреси та телефону виробника і місця її виготовлення; місця знаходження підземного джерела питного водопостачання та номера і глибини свердловини; посилання на нормативний документ, згідно з яким виготовлено питну воду.
- Пункт розливу повинен бути обладнаний прилавком, до якого підведений трубопровід з металевим краном для розливу питної води (кран слід розташовувати над прилавком на висоті не менше ніж 0,5 м).
- При наповненні тари питною водою треба уникати безпосереднього дотику між краном та тарою.
- Термін зберігання питної води, набраної з пунктів розливу у тарі споживача не повинен перевищувати 24 години за умови її зберігання у чистій закритій тарі при темпер
- атурі від 50C до 200C в місцях, захищених від попадання прямих сонячних променів.
- Полімерну тару багаторазового використання, необхідно перед заповненням ретельно мити.
- Для пиття та приготування їжі воду, забрану з пунктів розливу, рекомендуємо додатково кип’ятити.
Підприємствам, у підпорядкуванні яких знаходяться пункти розливу на яких виявлені невідповідності вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною», терміново надаються пропозиції для усунення виявлених порушень.
Роботи з перевірки якості питної води тривають.