ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ЕНТЕРОВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ???

У теплу пору року, під час відпочинку на природі, пікніків, купанні у відкритих водоймах, зростає ризик інфікування ентеровірусами. Збудники цієї інфекції дуже стійкі, і окрім легкого нездужання, вони можуть вражати центральну нервову систему та інші органи.

Більшість ентеровірусів є патогенними для людини. Для ентеровірусної інфекції характерні гарячкові стани, шлунково-кишкові розлади, ураження легень та нирок. Проявляється хвороба й катаральними симптомами: можливі серозні виділення з носа, кашель,  підвищення температури тіла, почервоніння слизових оболонок.

 

Захворюваність характеризується значною поширеністю, реєструється впродовж року поодинокими випадками з підвищеним рівнем захворюваності у літньо-осінній період року. Хворіють, в основному, діти і особи молодого віку.

Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди, так і вірусоносії.  Механізм передачі – фекально-оральний, зокрема через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду і продукти харчування. Також можливий і  повітряно-крапельний механізм передачі інфекції.

Щоб запобігти інфікуванню ентеровірусною інфекцією,  необхідно:

-пити тільки кип’ячену або бутильовану воду;

-не пити воду з неперевірених джерел, використовувати  індивідуальні одноразові стаканчики;

-мити руки з милом перед кожним прийомом їжі, після відвідування вбиральні,  після повернення з вулиці;

-овочі та фрукти перед вживанням ретельно мити з наступним ополіскуванням окропом;

-при кашлі та чханні  прикривати ніс і рот одноразовими серветками;

-користуватися індивідуальним посудом;

-мити  кухонний посуд гарячою водою з використанням миючих засобів;

– використовувати окремий інвентар (ножі, дошки) для сирих і готових продуктів;

-не купатися в непроточних водоймах, місцях несанкціонованих пляжів, купатись винятково у відведених для цього місцях, при купанні уникати потрапляння води у рот.

Важливо знати, що захворюванню легше запобігти, ніж лікувати його наслідки. При перших симптомах захворювання викликайте лікаря або звертайтесь до закладів охорони здоров’я. До приїзду швидкої медичної допомоги хворого слід ізолювати від оточення.

Пам’ятайте!!!!

Від Вашого дотримання вищевказаних правил залежить Ваше здоров’я!