Як поступово привчити дитину до здорового харчування

Як зробити так, щоб дитина їла їжу, яку ми вважаємо корисною, а вона ні? Але замисліться, що спочатку ми самі створюємо малюкові вибір між корисною і не корисною їжею. Адже шкідливі продукти ми, батьки, самі приносимо додому. Переваги в їжі, у дитини формуються в дитинстві, тому ви в силах вплинути на його здорові звички в харчуванні. Надаємо декілька порад, які допоможуть привчити дитину до правильного харчування.

Привчайте дітей до нових смаків. Щоби звикнути до нових продуктів, дітям інколи потрібно скуштувати їх 7-12 разів. Не варто змушувати дітей їсти овочі. Достатньо того, щоб вони завжди були доступними, і діти бачили, що ви самі це їсте. Рано чи пізно цікавість візьме гору, і дитина спробує, а потім звикне до повноцінного раціону.

Їжте разом. Діти, які харчуються разом зі своєю сім’єю, як правило, їдять більш здорову їжу. Вони менш схильні голодувати та навпаки, мають менші ризики набрати зайву вагу. Важливо також навчати дитину їсти у відповідному середовищі. Наприклад, діти, які їдять перед телевізором, схильні до вибору менш безпечних та корисних продуктів. Дослідження вказують, що саме ця звичка може привести до переїдання та підвищеного ризику ожиріння у дітей.

Встановлюйте режим харчування. Це стосується як сніданку, обіду та вечері, так і проміжних перекусів. Режим харчування (час та кількість прийомів їжі) повинен стати для вашої дитини звичним. Дітям потрібно їсти кожні 3-4 години: трьохразове харчування, два перекуси та багато рідини. Якщо ви наперед сплануєте такий графік, то харчування дитини буде більш збалансованим, і вона буде менш примхливою.

Додержуйтесь питного режиму. Кількість води, яку має споживати дитина протягом дня, залежить від багатьох факторів, таких як стать, вік, рівень фізичної активності, а також температура повітря, погодні умови та клімат загалом.

Загальні рекомендації щодо питного режиму для дітей:

  • діти від 1-4 років від 2-4 склянок
  • діти 4-8 років: 5 склянок
  • діти 9 -13 років: 7-8 склянок
  • 14 і більше: від 8 до 11 склянок.

Денну норму води дитина може отримати не тільки споживаючи воду, але і з харчових продуктів.

Обмежуйте їжу з великою кількістю жиру, цукру, солі. Це стосується солодощів, чипсів, солодких газованих напоїв та інших продуктів, бідних на поживні речовини та з високим рівнем калорійності. Крім порожніх калорій, вони містять ароматизатори, що привчають дітей до сильних штучних смаків. У порівнянні з ними, звичайна та корисна їжа вже не так смакуватиме.

Проявіть творчий підхід до їжі.  Чим креативніша їжа, тим вона більш різноманітна і привабливіша для дітей. Підключайте фантазію при подачі страв на стіл. Красиво оформивши страву, можна заохотити дитину їсти овочі.

Будьте прикладом для дітей. Діти всьому навчаються у вас. Якщо хочете заохотити дитину їсти здорову їжу, то і самі маєте харчуватись правильно. Зверніть увагу, що діти вразливі, надто довірливі, легко піддаються навіюванню і наслідують дії та вчинки дорослих, тому їх культура харчування залежить від культури харчування дорослих.

Пам’ятайте, що ви, а не діти, відповідаєте за продукти, які потрапляють в будинок. Скорочуючи кількість нездорової їжі, ви змушуєте своїх дітей їсти більше фруктів, овочів, цільнозернових і молочних продуктів та робите їх здоров’я міцним!