Вирішення питання взаємодії аграріїв та пасічників під час польових робіт

18 квітня під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шевчука відбулося засідання  державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Березанській РДА, підвищену увагу було приділено вирішенню  питання взаємодії аграріїв та пасічників під час польових робіт.

За підрахунками Спілки пасічників України в 2018 році зафіксовані факти масової загибелі бджіл внаслідок недотримання регламентації застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.
Для мінімізації виникнення масового отруєння бджіл необхідно дотримуватись норм чинного законодавства. Громадяни які утримують та розводять бджіл   повинні зареєструвати свої пасіки, повідомляти органи місцевого самоврядування, районні управління Держпродспоживслужби про заплановане місце розташування (кочівлю пасіки). Сільгоспвиробники, фермери здійснювати обробку полів повинні в ранкові та вечірні години та повідомляти про заплановані обробки за три  доби вказуючи час, територію обробки, препарат, діючу речовину та способи їх застосування.
Одним з взаємовигідних підходів кооперації пасічника та аграрія є налагоджена робота по запиленню ентомофільних культур медоносними бджолами і відповідно збільшення вирощення продукції. До  уваги пасічників пропонуються покрокові дії та примірні зразки документів, які рекомендовано використовувати пасічнику у своїй діяльності. Методичні рекомендації розроблені з метою упередження фактів отруєння бджіл шляхом налагодження комунікативної роботи пасічника та аграрія.
За підсумками обговорень комісією надано протокольні доручення, виконавчим комітетам сільських рад провести інформаційно-роз’яснювальні заходи серед пасічників. До 1 травня відповідну інформаційну роботу також доручено провести з сільгоспвиробниками  та фермерами..
Враховуючи всю серйозність проблеми, Микола Григорович наголосив на якості відпрацювання наданих протокольних доручень.