Вимоги законодавства у сфері виробництва та реалізації кормів

       Первомайське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області активно проводить роз’яснювальну роботу серед підприємців та підприємств, що здійснюють діяльність у сфері обігу кормів (виробництво, зберігання, реалізація, транспортування, пакування та перепакування). Наголошується на необхідності проведення державної реєстрації потужностей не тільки для тих категорій, які потребують отримання експлуатаційних дозволів, але й для всіх інших, які займаються виготовленням, зберіганням, пакуванням, перепакуванням, транспортуванням та реалізацією кормів.
       Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2021 року № 884 «Деякі питання реалізації Закону України «Про безпечність та гігієну кормів», затверджено:
  • Порядок видачі, переоформлення та анулювання експлуатаційного дозволу на потужність та видача його дубліката;
  • Порядок здійснення державної реєстрації потужностей;
  • Порядок формування Державного каталогу кормових матеріалів;
  • Порядок формування та ведення Державного реєстру тверджень про властивості кормів, призначених для особливих поживних цілей.
       Операторам ринку було доведено інформацію про необхідність проведення державної реєстрації потужностей усіх форм власності, що використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу кормів і не потребують отримання експлуатаційного дозволу. Це стосується магазинів, ветеринарних аптек, зоомагазинів, що здійснюють роздрібну та оптову реалізацію кормів, а також складів, де зберігаються корми.
       У рамках інформування було розміщено статтю «УВАГА!!! Вимоги законодавства у сфері виробництва та реалізації кормів» на шести сайтах органів місцевого самоврядування, проведено один вебінар і десять бесід з операторами ринку. В результаті проведеної роботи вісім суб’єктів господарювання зареєструвалися, а діяльність двох суб’єктів господарювання, пов’язаних з обігом кормів, була припинена з скасуванням особистих реєстраційних номерів.
Дотримання вимог законодавства є обов’язковим для всіх операторів ринку, і ми продовжуємо працювати над підвищенням рівня обізнаності та відповідальності суб’єктів господарювання у сфері виробництва та реалізації кормів.