Вимоги щодо дерев’яного пакувального матеріалу в міжнародній торгівлі
Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів МСФЗ №15 «Регулювання дерев’яних пакувальних матеріалів в міжнародній торгівлі» (Додаток 1 — Затверджені види обробки, пов’язані з дерев’яними пакувальними матеріалами (2018 г.) і Додаток 2 — Знак (маркування) і його використання (2018)) закладає основи для гармонізації міжнародних фітосанітарних заходів шляхом визначення способів обробки, дозволених для знищення шкідливих для лісів організмів.
При міжнародних перевезеннях різноманітних вантажів часто використовують тару виготовлену зі свіжої деревини, яка не пройшла обробку, достатню для видалення або знищення шкідливих організмів, і, тому така тара залишається шляхом для поширення і інтродукції карантинних шкідливих організмів. Крім того, дерев’яний пакувальний матеріал дуже часто використовуються повторно, ремонтуються. Дійсне походження різних частин дерев’яного пакувального матеріалу важко визначити, а їх фітосанітарний статус не можливо легко встановити. З цієї причини Міжнародний стандарт з фітосанітарних заходів (МСФЗ) №15 описує міжнародно прийняті заходи, які можуть бути застосовані відносно дерев’яних пакувальних матеріалів всіма країнами з метою значного зниження ризику інтродукції і поширення більшості карантинних шкідливих організмів, які можуть бути пов’язані з цими матеріалами.
Існують вимоги щодо переміщення дерев’яного пакувального матеріалу, а саме:
- Ввезення дерев’яного пакувального матеріалу як супровідного матеріалу для будь-яких вантажів здійснюється за умови його окоровування, термічної обробки або знезараження, про що свідчить наявність маркування на ньому з двох протилежних боків.
- Маркований дерев’яний пакувальний матеріал, який супроводжує будь-який вантаж, не супроводжується фітосанітарними документами, крім випадків, якщо країна призначення не виставляє інших умов.
- У разі відсутності маркування на дерев’яному пакувальному матеріалі, виявлення у маркованому дерев’яному пакувальному матеріалі шкідливих організмів у живому стані або личинкових отворів діаметром більше 3 мм, утворених регульованими шкідливими організмами (зокрема вусачами роду Monochamus), він підлягає огляду, фітосанітарній експертизі, проведенню маркування або повторного маркування, а у випадках неможливості проведення зазначених заходів – знищенню під контролем фітосанітарного інспектора або при ввезенні в Україну такого пакувального матеріалу – поверненню в установленому законодавством порядку.
- Вивезення за межі території України дерев’яного пакувального матеріалу у вигляді партії товару здійснюється за наявності маркування та у супроводі фітосанітарного сертифіката.
- Митне оформлення пакувального матеріалу при ввезенні в Україну або вивезенні з України здійснюється після фітосанітарного контролю в порядку, встановленому законодавством.
Види маркування дерев’яного пакувального матеріалу:
де UA – код країни;
00000 – індивідуальний код особи, яка здійснює господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу;
YY- код обробки НТ або МВ.
Звертаємо увагу суб’єктів господарської діяльності, які при обігу продукції використовують дерев’яний пакувальний матеріал! Дотримуйтесь всіх фітосанітарних вимог і правил, щоб уберегтися від невиправданих бар’єрів у міжнародній торгівлі та завезення карантинних організмів на територію України.
-
11:15, 22 Січня
Розпочато прийом план-схем розташування насіннєвих посівів перехреснозапильних культур
-
10:56, 22 Січня
День Соборності України
-
14:26, 20 Січня
Змінено порядок реєстрації осіб у сфері карантину рослин
-
12:00, 19 Січня
Про підсумки роботи сектору контролю за рекламою та дотриманням антитютюнового законодавства за 2024 рік
-
19:15, 17 Січня
Щодо випадку АЧС в дикій фауні Первомайського району
-
18:00, 17 Січня
Профілактика та боротьба зі сказом у Миколаївській області
-
15:09, 17 Січня
Важлива інформація щодо пунктів розливу води
-
16:43, 16 Січня
Роз’яснення щодо ведення насінницької документації
-
15:08, 16 Січня
Підсумки роботи сектору контролю за регульованими цінами управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами за 2024 рік
-
14:36, 16 Січня
Опубліковано секторальний план державного ринкового нагляду на 2025 рік