Вимоги до підприємств, що надають послуги з тимчасового розміщення

12 грудня 2019 року начальником управління захисту споживачів  прийнято участь у семінарі «Вимоги до підприємств, що надають послуги з тимчасового розміщення. Категоризація готелів», який проводився на базі ДП «Харківстандартметрологія».

Під час семінару були роз’яснені загальні вимоги до здійснення державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання, які надають послуги з тимчасового розміщення.

З метою забезпечення захисту прав і законних інтересів споживачів управління захисту споживачів перевіряє інформацію, яка доводиться до відома споживача, а саме інформацію про послуги з тимчасового розміщення; дотримання об’єктами туристичної інфраструктури (готелі, інші об’єкти, призначені для надання послуг з розміщення) вимог, установлених стандартами (ДСТУ 4527:2006 «Засоби розміщення. Терміни та визначення»; ДСТУ 4268:2003 «Засоби розміщення. Загальні вимоги»; ДСТУ 4269:2003 «Класифікація готелів») для відповідної категорії готелю або аналогічного закладу розміщення.

З метою інформування споживачів туристичних послуг про категорію об’єкта туристичної інфраструктури постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 470 затверджено Порядок доведення до споживачів про вид об’єкта туристичної інфраструктури та його категорію.

 

Крім того, суб’єктам господарювання також були роз’яснені вимоги Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», контроль за дотриманням якого також покладений на управління захисту споживачів.