Використання зразків насіння незареєстрованих сортів рослин

Відповідно до ст.20 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та п. 21 постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2023 р. № 917 «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням» головними спеціалістами відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області перевірена достовірність розміщення на території області зразків насіння сортів рослин, не внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, для селекційних, дослідних робіт ввезених на підставі Підтверджень виданих Держпродспоживслужбою.

Так були оглянуті посіви:

– ТОВ «Сингента», зразків насіння перцю однорічного, помідору їстівного, капусти білоголової, дині звичайної та кавуну звичайного, відповідно до договору оренди землі,  посіви розміщені на території ФОП Гнатко Олександр Андрійович, с. Шевченкове Миколаївського району на площі 1,046 га; зразків насіння соняшника однорічного, посіви розміщені на території ФГ «Валєнта» Первомайського району Миколаївської області на площі 20,8 га;

– ТОВ «Кортева Агрісаєнс Україна» оглянуті посіви соняшника однорічного  на площі 2,82 га, які розташовані на території ПСП «Корона» Баштанського району, с. Софіївка; зразків насіння соняшника однорічного, посіви розміщені на території ФГ «Добробут» Кривоозерського району Миколаївської області на площі 1,01 га.

Зафіксовано, що  зразки насіння, ввезені в Україну за виданими Підтвердженнями використовуються відповідно до призначення, для селекційних та дослідних робіт.

Нагадуємо, що процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, для селекційних, дослідних робіт і експонування та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин, не внесених до  Реєстру сортів рослин України, контролю за використанням таких зразків регулюється Постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2023 р. № 917 «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу сортів рослин та контролю за їх використанням і визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2016 р. № 691».