Виконання заходів локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці в с. Великосербуловка Вознесенського району

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує про проведені заходи щодо локалізації та ліквідації грипу птиці в с. Великосербулівка Єланецької селищної ТГ Вознесенського району Миколаївської області.

Станом на 26.10.2021 в зоні епізоотичного осередку в с. Великосербулівка птиця відсутня.

Постійно проводиться обстеження водойми біля с. Великосербулівка. На даній водоймі постійно виявлялась присутність лебедів та диких качок.

Проведено відстріл дикої перелітної птиці (4 голови шпаків) біля узбережжя водойми в с. Нововолодимирівка, що входить до зони захисту. Даний матеріал направлено до Миколаївської лабораторії ДПСС для дослідження на грип птиці.

Щоденно проводиться обхід населених пунктів зон захисту та нагляду. Звернень громадян, щодо загибелі або захворювання птиці в особистих селянських господарствах не надходило.

В зоні захисту та нагляду проведено відбір проб матеріалу для проведення лабораторних досліджень згідно вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці по 20 проб крові та 60 проб трахіальних і клоачних змивів. Всього відібрано 540 проб клоакальних та трахіальних змивів та 180 проб крові та направлено до Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на грип птиці.

Згідно результатів дослідження Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби із патматеріалу, відібраного від птиці зон захисту та  нагляду, вірус грипу птиці не виявлено.

23.10.2021 проведено засідання ДНПК при Вознесенській РДА. Рішенням ДНПК при Вознесенській РДА (протокол від 23.10.2021 № 6), на підставі виконання Плану заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці, розпочато відлік 21 дня до зняття карантину в с. Великосербулівка Єланецької селищної ТГ Вознесенського району з 25.10.2021.