Виконання заходів локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці в Миколаївській області

с. Яселка, Очаківського району

 

В епізоотичному осередку (с. Яселка) проведено безкровне умертвіння та спалено разом із загиблою птицею 30 голів птиці (в епізоотичному осередку вилучено в 2 дворах 27 голів птиці).

В місцях виявлення трупів птиці та місця утримання вилученої птиці проведено дезінфекцію.

Проведено подвірні обходи зони захисту та нагляду. В зоні захисту та нагляду проведено відбір проб матеріалу для проведення лабораторних досліджень згідно вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці (п.3.2 розділу ІІІ) по 20 проб крові та 60 проб трахіальних і клоачних змиви в  5 населених пунктах Очаківського району. Відповідно до результатів лабораторних досліджень РНК вірусу пташиного грипу не виявлено.

Проведено відстріл синантропної та дикої птиці в кількості 7 голів для подальшого дослідження.

Рішенням ДНПК при Очаківській РДА (протокол від 28.12.2020 № 12) розпочато відлік 21 денного терміну до зняття карантину по грипу птиці.

 

с. Трихати, Миколаївського району

 

Станом на 05.01.2021 проведено подвірні обходи епізоотичного осередку (с. Трихати) згідно яких в с. Трихати налічується 358 дворів, з яких в 26 дворах вилучено 339 голів птиці.

Вилученій птиці проведено умертвіння та знищено шляхом спалювання. В місцях виявлення трупів птиці та місця утримання вилученої птиці проведено дезінфекцію.

В зоні захисту та нагляду проведено відбір проб матеріалу для проведення лабораторних досліджень згідно вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці (п.3.2 розділу ІІІ) по 20 проб крові та 60 проб трахіальних і клоачних змиви в 15 населених пунктах Новоодеського та Миколаївського районів.

Рішенням ДНПК при Миколаївській РДА (протокол від 05.01.2021 № 1) після виконання Плану заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці розпочато відлік 21 дня до зняття карантину в с. Трихати, Миколаївського району.

 

ПП «АП Благодатненський птахопром», с.Іванівка, Арбузинського району

 

Станом на 02.01.2021 в епізоотичному осередку (ПП «АП «Благодатненський птахопром») проведено безкровне умертвіння та спалено разом із загиблою птицею 98248 голів птиці (пало – 586 голів птиці; вилучено – 97662 голови птиці). В місцях виявлення трупів птиці та місця утримання вилученої птиці проведено дезінфекцію.

В зоні захисту та нагляду проведено відбір проб матеріалу для проведення лабораторних досліджень згідно вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці (п.3.2 розділу ІІІ) по 20 проб крові та 60 проб трахіальних і клоачних змиви в 15 населених пунктах Арбузинського, Доманівського та Первомайського районів.

Рішенням ДНПК при Арбузинській РДА (протокол від 06.01.2021 № 1) після виконання Плану заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання грипу птиці розпочато відлік 21 дня до зняття карантину в с. Трихати, Миколаївського району.