Виконання заходів локалізації та ліквідації спалаху АЧС та грипу птиці в Новоодеському районі

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області інформує про проведені заходи щодо локалізації та ліквідації грипу птиці в  с. Кандибине та с. Новоматвіївське, Новоодеського району, Миколаївської області.

При в’їзді та виїзді до неблагополучних пунктів (в’їзд в с. Кандибине та виїзд з села Новоматвіївське) встановлено 2 карантинно-поліцейські пости.

В селі Кандибине нараховується 130 дворів. Проведено обхід 130 дворів в 71 дворі утримувалось 1028 голів птиці. Вилучено в 11 дворах – 225 голів птиці.

В селі Новоматвіївське налічується 47 дворів. Проведено обхід 47 дворів. У 8 дворах вилучено та утилізовано 57 голів птиці.

Вилучену птицю утилізовано та складено акти вилучення. Двори в яких утримувалась птиця продезінфіковано.

Відповідно до інформації власників домогосподарств станом на 21.12.2020 на території сіл Кандибине та Новоматвіївське свійська птиця відсутня.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Новоодеській РДА встановила початок відліку 21 денного терміну до зняття карантину по грипу птиці c. Кандибіне, с. Новоматвіївське Новоодеського району, Миколаївської  області (протокол від 21.12.2020 № 13).

Проведені заходи щодо локалізації та ліквідації АЧС в  с. Новопетрівське, Новоодеського району, Миколаївської області.

Відповідно до Плану  заходів щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней на території с. Новопетрівське, створено робочі групи для проведення подвірних обходів приватного сектору та господарств усіх форм власності з метою обліку поголів’я свиней.

Всього обійшли в зоні захисту  с. Новопетрівське  1088 дворів, з яких у 5 дворах утримуються 40 голів свиней. Власників попереджено про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней. При проведенні подвірних обходів захворілих свиней, підозрілих у захворюванні свиней та загиблих тварин не виявлено.

Проведено роботу щодо обстеження околиць, населених пунктів с. Новопетрівське та сміттєзвалище лісосмуги  з метою виявлення трупів загиблих тварин. При обстежені околиць захворілих, підозрілих у захворюванні свиней  та загиблих тварин не виявлено.

Забезпечено патрулювання території зони захисту (с. Новопетрівське) з метою запобігання ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней,  продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій на забійному підприємстві для забою і переробки свиней із зони захисту під контролем Новоодеського міжрайонного управління ГУ ДПСС в Миколаївській області.

Заборонено проведення виставок, ярмарків, базарів та інших  заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

Рішенням ДНПК при Новоодеській райдержадміністрації (протокол від 18.12.2020 № 14) розглянуто питання щодо   забою   усіх   клінічно  здорових свиней населення  та   господарств  зони  захисту на забійному підприємстві        ТОВ « МЯСО-КРАЙ»  та  використання туш  після проведення    лабораторних    досліджень   на   АЧС від не менше 10% забитих тварин та питання по відшкодуванню майнової шкоди, завданої внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин у зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації та профілактики африканської чуми свиней.