Виконання плану заходів щодо ліквідації випадку та недопущення розповсюдження вірусу африканської чуми свиней в м. Первомайськ

Керуючись Інструкцією щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 №111, а також Планом заходів щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней в епізоотичному осередку, який було затверджено рішенням ДНПК при Первомайській міській раді, за період з 16.08.2019 по 23.08.2019 були проведені наступні дії:

16 серпня 2019 з епізоотичного осередку (домогосподарство гр. Кокарук Л.П.) було вилучено трупи двох свиней та спалено у визначеному комісією ДНПК місці. Рештки спалених трупів разом із ймовірно контамінованими  вірусом матеріалами пересипали сухим хлорним вапном та загорнули. Було проведено ретельну дезінфекцію транспортних засобів, задіяних у виконанні  заходів пов’язаних із вилученням та знищенням трупів.

Цього ж дня була проведена перша дезінфекція у домогосподарстві (оброблено два сараї та весь двір). Одяг та взяття, задіяне під час проведення заходів, піддано  дезінфекції, весь одноразовий одяг та бахіли спалено. Всі особи, задіяні у проведенні заходів, пройшли санітарно-гігієнічну обробку.

Наступного дня у епізоотичному осередку проведено дератизаційні заходи шляхом розкладання приманок з отрутою.

Для оперативного збору інформації щодо поголів’я свиней у зонах захисту та нагляду було залучено фахівців Первомайської РДЛВМ.

Так станом на 18.05.2019  було обстежено 3470 дворів, виявлено 46 голів свиней у зоні захисту. Всім власникам тварин під підпис вручені повідомлення про заборонену продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання, безконтрольного забою свиней, вивезення чи ввезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (епізоотичному вожнищі). Попередженопро адміністративну відповідальність відповідно до ст. 107 «Порушення правил щодо карантину тварин та інших ветеринарно-санітарних вимог» Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 251 «Порушення ветеринарних правил» Кримінального кодексу України.

У зоні нагляду станом на 18.05.2019 у власних домогосподарствах громадян виявлено 339 голів свиней. У свиногосподарстві ТОВ «Бузькі-пороги» – 395 голів свиней.

Станом на 23.08.2019 всі виявлені тварини у зоні захисту утримуються у господарствах громадян, питання щодо вилучення клінічно здорових тварин на забійне або м’ясопереробне підприємства ще не вирішене.

Вимога щодо заборони торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів, виконується.

Ведеться роз’яснювальна робота серед населення щодо заходів з недопущення занесення вірусу АЧС до власних домогосподарств, а також щодо ситуації яка склалася в зв’язку з запровадженням карантину шляхом проведення бесід, зборів з громадянами населених пунктів району та розповсюдження друкованого довідкового матеріалу.

Повідомлень щодо нових випадків захворювання або загибелі свиней у  м. Первомайськ та Первомайському районі не було.