Виконання моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження

Виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження є надзвичайно важливим, це дає змогу експортувати харчові продукти та розширювати міжнародні ринки.

Контроль залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах і необроблених харчових продуктах тваринного походження знижує ризик потрапляння на споживчий ринок небезпечних продуктів тваринного походження, підвищує конкурентоспроможність продуктів українського виробництва та забезпечує їх вихід на зовнішній ринок, зокрема ринки Європейського Союзу.

Питання включення до переліку третіх країн, з яких дозволено імпорт тварин та харчових продуктів тваринного походження до Європейського союзу, вирішується Європейською комісією на підставі поданих планів державного моніторингу та звітів про їх виконання.

Моніторинг залишків ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у живих тваринах, продуктах тваринного походження проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України. У разі отримання позитивних результатів повторні дослідження проводяться за рахунок власника продукції до отримання негативних результатів.

З початку 2023 року державними ветеринарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на підконтрольних потужностях, відібрано та доставлено до уповноваженої лабораторії 209 зразків (м’язи, молоко, яйця, риба, мед) для дослідження на наявність залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів.