Виявлення африканської чуми свиней на території м. Первомайська та Врадіївського району

15.08.2019 в домогосподарстві гр. Кокарук Л.П., м. Первомайськ, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком близько 12 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 010635 п.м./19 від 16.08.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 16.08.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській міській раді та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Первомайській районній державній адміністрації, рішенням яких затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Кокарук Л.П.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища увійшли м. Первомайськ (територія обмежена вул. Грушевського, мости через річки Синюху та Південний Буг, вул. Київську) частина вул. Братів Лісовців населеного пункту Грушівка Первомайського району.

До зони нагляду,  в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту, увійшли частина м. Первомайськ, с. Грушівка, с. Мигія, с. Кінецьпіль, свиногосподарство ТОВ «Бузькі-пороги» Первомайського району.

18.08.2019 року надійшло повідомлення про виявлення трупів свиней на межі Врадіївського та Первомайського районів в лісосмузі на відстані 100 м. від траси Платонове – Кропивницький (132 кілометр).

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 010705 п.м./19 від 18.08.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 19.08.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Врадіївській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище (інфікований об’єкт) територію лісосмуги на відстані 100 м. від траси Платонове – Кропивницький (132 кілометр).

Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від інфікованого об’єкту. В зону захисту увійшов населений пункт Полтавка Первомайського району.

Встановлено зону нагляду в радіусі 2 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли населені пункти Кумари, Адамовка Врадіївського району, Новоаднріївка та Петрівка Первомайського району.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.