Вибір якісного садивного матеріалу ягідних культур та їх посадка

Почесне місце в саду кожного українського господаря займають ягідні культури – суниця, малина, ожина, смородина, тощо. Саме осіння посадка є найоптимальнішою для всіх цих культур.

Більшість з них саджають в кінці вересня – першій половині жовтня; завершувати варто не пізніше ніж за 15-20 днів до промерзання ґрунту. Рослини зазвичай розміщують на тій самій глибині, на якій паростки росли в маточнику (по кореневу шийку).

Ділянку, відведену під ягідні культури, треба перекопати, вибрати всі кореневища бур’янів, вирівняти.

При посадці рослини необхідно добре полити, найкраще це робити, коли яма ще не повністю заповнена, але коріння вже засипане. Пам’ятайте, що для успішного вкорінення саджанців важливе достатнє зволоження ґрунту, тому якщо осінь суха, то необхідно застосовувати додатковий полив.

Для всіх культур рекомендуємо обирати сорти, районовані для нашої території та включені до «Державного Реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні».

Звертайте увагу на групу стиглості сорту і напрям використання (для споживання у свіжому вигляді, переробки, замороження, універсальний). Крім того, за можливості обирайте більш посухостійкі сорти; це допоможе зекономити на поливі.

Купуйте саджанці в місцевих плодово-ягідних розплідниках або в спеціалізованих магазинах, не купуйте на стихійних ринках. Обов’язково вимагайте у продавця товарний чек і зберігайте його. На вимогу покупця реалізатор садивного матеріалу повинен представити «Сертифікат, що засвідчує сортові якості садивного матеріалу» та «Сертифікат, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу».

Слідкуйте, аби саджанці були здоровими. Якісний садивний матеріал та правильна посадка – одні з найважливіших передумов для майбутніх врожаїв!