Всесвітній день захисту прав споживачів

15 березня 2023 року світова спільнота відзначає міжнародний день захисту прав споживачів. Усі держави сприйняли ідеї захисту специфічних інтересів споживачів як ключові в економічному і політичному житті суспільства, проваджуючи їх через ряд фундаментальних прав, а саме право на якість і безпеку, захист економічних інтересів, відшкодування шкоди, вільний вибір товарів і послуг, а також судовий захист.

За рішенням ОНН це свято відзначається у річницю виступу Президента США Джона Ф. Кеннеді в Конгресі 15 березня 1961 року. На цьому виступі були проголошені чотири основних права споживача: на безпеку, на інформацію, на вибір і на право бути почутим, які пізніше лягли в основу Закону про захист прав споживачів. Кеннеді сказав: «Ми всі споживачі. Навіть Президенти». Тому цей день – не просто важлива дата в календарі, але й прекрасна можливість для кожного з нас розширити свої знання, стати поінформованим споживачем.

Сьогодні одним з пріоритетних напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області залишається контроль за дотриманням законодавства України про захист прав споживачів. Адже кожен з нас, незалежно від статусу, віку, статі чи релігійних вподобань, має право на придбання тільки якісних товарів і послуг.

Шановні споживачі! Щиро вітаємо Вас з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживача! Цей день є знаменним днем для всіх громадян, оскільки питання захисту прав споживачів супроводжують кожну людину через все її життя. Бажаємо всім споживачам міцного здоров’я, благополуччя та успіхів, родинного затишку та щиро радимо – вивчайте, використовуйте та захищайте свої права!

З питань порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: 54003 м. Миколаїв, проспект Центральний, 288, контактний телефон (0512)304326,  Email: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua