Вкотре про державну реєстрацію потужностей операторів ринку харчових продуктів.

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу операторів ринку харчових продуктів на необхідність проведення реєстрації потужностей відповідно до вимоги статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та згідно Порядку проведення державної реєстрації потужностей затвердженого наказом Мінагрополітики № 39 від 10.02.2016 р.

  Для проведення державної реєстрації потужностей, оператор ринку харчових продуктів подає заяву встановленого зразку управлінню Держпродспоживслужби по місцю знаходження потужностей на території Миколаївської області. Державна реєстрація здійснюється протягом 15 робочих днів після отримання заяви оператора ринку.

  Управління Держпродспоживслужби, протягом 5 робочих днів після прийняття рішення про державну реєстрацію, повідомляє оператора ринку про державну реєстрацію  із зазначенням особистого реєстраційного номера потужності.

Кожен оператор ринку харчових продуктів, потужності якого зареєстровані, має можливість переглянути інформацію про потужності в Державному реєстрі потужностей операторів ринку. Державний реєстр потужностей операторів ринку має вільний доступ на офіційному сайтіДержпродспоживслужби (w.w.w.consumer.gov.ua → діяльність → реєстри → Державний реєстр потужностей операторів ринку (наказ Мінагрополітики від 10.02.2016 №39).

Станом на  01.10.2017 рік в області зареєстровано 7 310 потужностей, з них 977 потужностей  первинного виробництва,  в тому числі протягом дев’яти місяців  2017 року зареєстровано 2058 потужностей,  з них  768 потужностей первинного виробництва.

Крім вищезазначеного, в серпні поточного року Держпродспоживслужбою Миколаївської області  складено перший протокол про порушення пункту 2 частини 1 статті 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях) однією з юридичних осіб на території Миколаївської області.  Матеріали справи направлено для розгляду до суду відповідно до вищезазначеного закону.

Довідково. Державній реєстрації підлягають потужності з роздрібної торгівлі харчовими продуктами, виробництва продуктів харчування не тваринного походження або виробництва продуктів харчування інгредієнтами яких є переробленні продукти тваринного походження, заклади громадського харчування, транспортування, потужності первинного виробництва (землі сільськогосподарських угідь, мисливські господарства, ставки, пасіки, ферми з утримання сільськогосподарських тварин, збір врожаю диких рослин). Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» встановлена відповідальність за виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону на: юридичних осіб – у розмірі від 23 до 30 мінімальних зарплат (73600 грн.-96000 грн.);  фізичних осіб-підприємців – у розмірі від 8 до 15 мінімальних зарплат (25600грн.- 48000 грн.).