Відбулася нарада з керівниками філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи

31 липня 2019 року в приміщенні Держпродспоживслужби за адресою вул. Антоновича, 174, м. Київ було проведено нараду за участю керівників структурних підрозділів та обласних філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» з підведення підсумків роботи за 6 місяців 2019 року, а також окреслено плани роботи та завдання на друге півріччя 2019 року.

Нараду було проведено під керівництвом директора ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ігоря Клименка і першого заступника директора Володимира Титенка та за участю Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи.

Володимир Лапа відзначив важливу роль працівників філій Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у запровадженні та розвитку електронних реєстрів ідентифікованих тварин і видачі ветеринарних документів на території держави, а у майбутньому – їх інтеграції в глобальну інтелектуальну IT-систему.

Голова Держпродспоживслужби зазначив, що наразі в Єдиному державному реєстрі ветеринарних документів (ЄДРВД) працюють понад 4,5 тис. спеціалістів районних та обласних державних установ ветеринарної медицини, з моменту запровадження ЄДРВД через нього видано 281,5 тис ветеринарних документів. З початку липня до ЄДРВД  активно завантажуються скановані копії міжнародних ветеринарних сертифікатів, міжнародних сертифікатів, сертифікатів здоров’я тощо, яких наразі в наявності понад 2,3 тис.

Володимир Лапа підкреслив надзвичайну важливість співпраці філій Агентства з територіальними органами Держпродспоживслужби та установами ветеринарної медицини і неможливість досягнення значних результатів у справі забезпечення простежуваності за тваринами та продукцією тваринного походження без такої взаємодії, а також поставив перед підприємством завдання не знижувати темпи виконання поставлених  завдань із забезпечення належного функціонування системи ідентифікації і реєстрації тварин та підтримки достовірності даних в Єдиному державному реєстрі тварин.

Директор підприємства Ігор Клименок під час доповіді наголосив, що для приведення у відповідність українського законодавства до європейських вимог щодо простежуваності переміщення тварин та продукції тваринного походження потрібно внести відповідні зміни до Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

В той же час впровадження інформаційної системи з видачі ветеринарних документів (ЄДРВД), що тісно співпрацює з Єдиним державним реєстром тварин під час оформлення переміщень сільськогосподарських тварин, якісно поліпшило достовірність даних в ЄДРТ, забезпечило єдиний підхід до видачі ветеринарних документів на всій території країни, що значно збільшило прозорість та зменшило корупційні ризики при наданні таких адміністративних послуг.

Наталія Чернецька, начальник відділу Реєстру тварин, проаналізувала  основні показники стану  ідентифікації і реєстрації тварин за І півріччя 2019 року і відзначила низький рівень ідентифікації поголів’я приплоду великої рогатої худоби у фізичному секторі, що склав лише близько 20% від розрахункового приплоду на поточний рік, але показник ідентифікації приплоду у юридичному секторі тримається на рівні показника минулого року і складає наразі 76%. Також протягом півріччя ведеться успішна робота із списання поголів’я худоби, яка рахується в Реєстрі тварин за забійними підприємствами. Завдяки успішній роботі філій із забійними підприємствами та офіційними ветеринарними лікарями з питань оформлення та реєстрації фактів забою кількість такого поголів’я скорочено втричі.

Перед керівниками філій було поставлено завдання не знижувати рівень ідентифікації та реєстрації тварин і наголошено на необхідність залучення державних установ ветеринарної медицини до проведенні інвентаризації поголів’я худоби в господарствах з розведення та утримання тварин  юридичного сектору.

За підсумками наради з керівникам філій доручено:

  1. Проводити реєстрацію ВРХ в Реєстрі тварин при належному оформлені реєстраційної картки. Особливу увагу звертати на заповнення даних про походження (мати тварини) у юридичних та фізичних осіб. Мати тварини повинна бути з ідентифікаційним номером та зареєстрована в Реєстрі тварин. Приплід, народжений у 2019 році повинен бути обов’язково з походженням.
  2. Не проводити реєстрацію даних про переміщення товарних свиней, ідентифікованих биркою або татуюванням з груповим ідентифікаційним номером, із господарств юридичних осіб до господарств фізичних осіб.