Вейпи – альтернатива чи пастка?

На теперішній  час ринок тютюнової індустрії швидко  розвивається і з’являються нові види продукції, заповнюючи все більше вітрини магазинів. В останні роки замість звичних цигарок стало модним курити вейпи, IQOS і так звані одноразки. Останні масово вживає молодь.  Електронна сигарета, парогенератор, вейп являє собою різні типи електронних сигарет у вигляді пристроїв для вдихання пари, при використанні яких проводиться нагрівання рідини з утворенням аерозолів, що вдихаються користувачем.

Відрізняються електронні сигарети від звичайних лише зовнішнім виглядом та приємним ароматом. Виробники тютюну спеціально зробили ставку на сучасний електронний зовнішній вигляд та приємні запахи ванілі, фруктів, м’яти. Все це посилює привабливість тютюнового виробу та бажання спробувати. Тому підлітки дедалі більше залучаються до тютюнопаління.

Тютюнова індустрія прорахувала, що підлітки люблять експериментувати, тому електронні сигарети розроблені якраз на нове покоління споживачів. Наукові дані доводять, що чим раніше діти починають палити, тим важче їм у майбутньому кинути. Таким чином, виробники тютюну маніпулюють нами.

Найбільшу шкоду від споживання вейп отримує дихальна система, тому що при вживанні ушкоджується епітелій дихальних шляхів, викликаючи гіпоксію тканин.

Незважаючи на аргументи виробників про те, що електронні системи споживання зменшують шкоду для курців, які перейшли зі звичайних сигарет на електронні системи споживання, клінічні дослідження не знаходять клінічної різниці між курінням сигарет і тими, хто перейшов на вейпи. Навпаки, дослідження вже показали зв’язок використання вейпів із пошкодженням клітин легеневого епітелію, більш частими респіраторними захворюваннями у молоді, підвищеним ризиком розвитку пародонтиту.  При регулярному використанні електронних сигарет розвиваються гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, онкологічні захворювання, впливає на інтелект курця, страждає репродуктивна система, відбуваються інші негативні зміни в організмі.

Щороку від наслідків використання тютюнових виробів у всьому світі помирає понад 8 мільйонів людей. Відповідно, виробники тютюну, щоб не втратити свій бізнес, мають щороку залучати нових покупців.

При вдиханні пари електронних сигарет через легені нікотин через сім секунд досягає артеріального кровообігу головного мозку. Тут нікотин стимулює вироблення про гормонів радості. Якщо людина не отримує певної дози нікотину, вона стає некомфортною.

Люди вважають, що електронні сигарети допоможуть їм кинути палити. Чи так це?

Це ще один міф, який розповсюджує виробник для того, щоб не втратити покупця. Усі тютюнові вироби містять нікотин, який викликає фізичну, психологічну та соціальну залежність.

Електронні сигарети як постачальники нікотину в організм не допоможуть залишити курити.

Споживачі тютюну повинні розуміти, що нікотин – це отрута, діє як нейротоксин і викликає параліч нервової системи. При безконтрольному вдиханні нікотину може статися зупинка дихання чи серця.

Світова медична спільнота довела, що не існує нешкідливих тютюнових виробів та нешкідливих доз тютюну.

Всесвітня організація охорони здоров’я б’є на сполох: тютюнові вироби – найзабрудненіший вид продукції на нашій планеті, що містить понад 7 тисяч токсичних хімічних речовин.

Тютюнові вироби – це єдиний у світі товар, що легально продається, який обов’язково призведе до захворювань і смерті в молодшому віці.

Також Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що з 11.07.2023 набули чинності норми Закону № 1978 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну», якими внесено чимало змін до антитютюнового законодавства:

  • введено заборону реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів,електронних сигарет та рідин до них;
  • встановлено штраф за їхню реалізацію особам, які не досягли 18 років, у розмірі 1020 грн, а в разі повторного протягом року вчинення таких порушень – 10 200 грн;
  • внесено відповідальність щодо заборони куріння з використанням пристроїв для нагрівання в усіх громадських місцях та приміщеннях за аналогією з курінням звичайних сигарок.

Отже, бережіть своє здоров’я з молодих літ та не наражайте себе на штрафи.