Важлива інформація для власників коней

До уваги власників коней!

Переміщення  територією країни дозволено лише коням,  ідентифікованим та зареєстрованим у встановленому порядку в Єдиному державному реєстрі тварин, та  на яких видано офіційний паспорт коня.

Ідентифікація коня, його реєстрація  та отримання паспорта коня дозволять його власнику:

підтвердити належність коня;

переміщувати коня територією України та за її межами;

отримувати необхідні ветеринарні документи;

отримати достовірну інформацію щодо проведених до коня ветеринарних заходів.

Враховуючи чисельні звернення власників коней надаємо роз’яснення щодо основних положень  порядку ідентифікації, реєстрації та отримання офіційного паспорта коня.

Звертаємо Вашу увагу, що для первинної ідентифікації коня та його реєстрації в Єдиному державному реєстрі тварин власник коня повинен подати такі документи:

належним чином заповнена реєстраційна картка коня (далі – РК коня);

документ, що посвідчує право власності на коня (копія договору купівлі-продажу, довідка про підтвердження наявності на відповідну дату у власника коня, який утримується в його господарстві, видана сільською, селищною чи міською радою, договір оренди, акт на приплід);

для коней з відомим походженням – копія генетичної експертизи походження, яка підтверджує походження коня від батьків, вказаних у РК коня, та реєстрацію коня у відповідному породному союзі (реєстрі).

Куди подаються документи:

Документи подаються до Миколаївської філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» (далі — Агентство).

Власник/утримувач або уповноважена ними особа звертається на обласну філію Агентства. Працівник філії перевіряє наявність та правильність заповнення документів, проставляє в правому верхньому куті РК коня дату отримання та своє прізвище.

РК коней, які утримуються в іншій області, філією не приймаються.

Відправка документів/отримання паспорта коня

Працівник філії Агентства здійснює перевірку, за необхідності — формування, підготовку до відправлення пакету та його відправлення до центрального офісу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Власник може отримати паспорт коня на філії Агентства через 30 робочих днів з дати приймання належним чином оформлених РК коня та пакету супутніх документів працівником філії Агентства.

Паспорт видається особисто:

власнику коня;

утримувачу коня (на основі договору оренди або власнику господарства, де утримується кінь відповідно до даних Єдиного державного реєстру тварин)

уповноваженій власником особі.

Для скорочення термінів доставки документів власник може скористатися послугами перевізника.

Після перевірки наявності та правильності заповнення РК коня та супутніх документів працівником філії Агентства пакет документів можна відправити через перевізника «Нова пошта» або «Автолюкс» згідно з тарифом на роботи і послуги Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин». Власник оплачує послугу згідно тарифу відправлення  паспорта коня  офісу до філії та  зазначає необхідність відправлення паспорта коня від офісу на адресу власника (поштового відділення) чи обласної філії.

Працівник центрального офісу (відділу логістики) здійснює формування, підготовку до відправлення пакету та його відправлення протягом трьох робочих  днів від дати друку паспорта коня до відповідної філії або до власника (у такому випадку власник отримує паспорт коня  у відділенні перевізника).

Завірення паспорта коня

Зверніть увагу! Паспорт коня вважається повністю оформленим лише після його завірення у встановленому порядку працівником Адміністратора реєстру тварин, яким є спеціаліст державної установи (закладу) ветеринарної медицини.

Для завірення паспорта коня власник повинен звернутися до державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якої знаходиться господарство утримання  коня.

Завірення здійснюється печаткою та підписом уповноваженого на те спеціаліста державної установи (закладу) ветеринарної медицини, до зони  обслуговування якої входить господарство утримання коня. Спеціаліст державної установи (закладу) ветеринарної медицини перевіряє відповідність даних паспорта коня даним щодо тварини та її місцезнаходження в Єдиному державному реєстрі тварин,  та проставляє на третій сторінці паспорта коня  печатку установи та свій підпис.

Оформлення переміщення коня до іншого господарства утримання

Власник-суб’єкт господарювання заповнює Відомість переміщення тварин (або звертається для її заповнення та оформлення до державної установи (закладу) ветеринарної медицини), вказує адреси господарств вибуття та прибуття, код вибуття 30 – «інші», завіряє перший та другий аркуш у працівника державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство, з якого вибуває тварина.

Після прибуття до нового господарства утримання засвідчує факт прибуття у працівника державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство, до якого прибула тварина.

Якщо господарство прибуття (нове господарство утримання) не належить власнику коня, власник пише заяву з проханням зареєструвати нове господарство за вказаною адресою.

Оформлені та засвідчені документи  власник надає Адміністратору Реєстру тварин для реєстрації факту зміни господарства утримання:

перший аркуш відомості переміщення тварин – працівнику державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство, з якого вибула тварина;

другий  аркуш відомості переміщення тварин та заяву (за необхідності) – працівнику державної установи (закладу) ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство, до якого прибула тварина.

Увага! У паспорті коня фіксується факт зміни власника.

За неможливості засвідчити паспорт коня, виданий у 2015—2018 роках, у Адміністратора Реєстру тварин  через  перебування на теперішній час коня на іншій території або внаслідок належності такого коня іншому власнику, здійснити перевидачу паспорта коня з одночасною зміною його власника (за необхідності).

Старий паспорт коня обов’язково надається для знищення до Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин».

Для проведення ідентифікації та реєстрації коня просимо звертатися до Миколаївської філії Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин». Контактна інформація філії знаходиться за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/kontakti/fili%d1%97/.