Вартість проживання у студентських гуртожитках

На виконання річного плану на 2019 рік сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проведено перевірку навчального закладу з питання правильності формування та застосування вартості проживання у студентських гуртожитках.Перевіркою встановлено численні порушення при формуванні закладом вартості ліжко-місця.

Так, розрахунок вартості 1-го ліжко-місця здійснювався по кожному гуртожитку, а плату встановлено для всіх гуртожитків на одному рівні в середньому розмірі, замість встановлення такої плати по кожному гуртожитку окремо. При розрахунку плати за комунальні послуги (централізоване водопостачання та водовідведення, централізоване опалення, електроенергія) у 2017-2018 навчальному році заклад застосовував прогнозовані обсяги споживання комунальних послуг, заявлених для проведення процедури їх закупівлі, замість фактичних витрат за попередній період із застосуванням індексу інфляції.

До розрахунку на 2018-2019 н. р. необґрунтовано включено фактичні витрати комунальних послуг за липень та серпень, в які студенти не проживали у гуртожитках та послуги не споживали.

При розрахунку вартості проживання у 2018-2019 н. р. застосовано фактичну кількість проживаючих студентів, замість планової кількості ліжко-місць. У нормативному акті закладу про облікову політику базу розподілу накладних витрат не визначено та суму накладних витрат застосовано довільно.

У гуртожитках, крім студентів проживають інші особи. У супереч вимог законодавства до вартості за проживання інших осіб включається квартплата без здійснення розрахунків. Розрахунок вартості опалення для окремих мешканців гуртожитку здійснено пропорційно до загальної площі із застосуванням коефіцієнту, замість поділу на опалювальну (житлову) площу. В окремих випадках, при нарахуванні авансового платежу за опалення перерахунок не здійснювався.

Вартість вивезення твердих побутових відходів закладом визначається за 1 кімнату, замість норм утворення побутових відходів на одну розрахункову одиницю, яким для гуртожитків є місце, та тарифу за 1 м3.

Сума необґрунтованої виручки за рахунок завищеної вартості за послугу з централізованого опалення та вивезення ТПВ для інших осіб становить 2,4 тис. грн.

Суб’єкту господарювання  видано рішення про застосування економічно-господарських санкцій та припис про усунення порушень вимог законодавства.