В судовому порядку захищено інтереси громадян

 У травні 2017 року Миколаївським окружним адміністративним судом задоволено позов Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  про стягнення з комунального підприємства м. Миколаєва яке надавало мешканцям міста послуги з вивезення побутових відходів за завищеними тарифами, необґрунтовано отриманої виручки  на суму  49  тис. грн.

news_1494939831_591af8b75be49   Так, не зважаючи на заперечення  зазначеного комунального підприємства, суд зобов’язав повернути  необґрунтовано отриману виручку споживачам.

   Крім того, залишено в силі накладену   адміністративно-господарську санкцію  у розмірі  49 тис. грн., які  підприємство зобов’язано внести до бюджету.

   Зазначене рішення суду прийнято на підставі наданих Держпродспоживслужбою доказів щодо порушення державної дисципліни цін, а саме: Закону України «Про ціни і ціноутворення», Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  та Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1010.

Про проведення превентивних ветеринарно-санітарних заходів

на недопущення захворювання

на  африканську чуму свиней (АЧС)

 Протягом 2016-2017 років на території Миколаївської області різко поширилися спалахи особливо небезпечної  інфекційної хвороби тварин – африканської чуми свиней (АЧС), яка може призвести до повного винищення їх поголів´я. З метою запобігання розповсюдження інфекції  виникла нагальна потреба у визначенні та усуненні потенційних ризиків.

 Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  закликає керівників свиногосподарств, зацікавлених у збереженні поголів’я на керованих ними підприємствах, дотримуватись правил вирощування/утримання свиней та вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 07.03.2017 № 111.

 Для отримання консультативної допомоги необхідно звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  з заявами про проведення позапланових заходів державного нагляду.

 Враховуючи, що Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» до 31.12.2017 року запроваджено мораторій на здійснення планових заходів державного нагляду у сфері ветеринарної медицини, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області вжито ряд заходів щодо перевірки суб’єктів господарювання, задіяних у зазначеному секторі економіки, позапланово.

 Однією з підстав, які дають право на проведення позапланових перевірок на період дії мораторію є згідно Закону – Рішення суду.

 Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області направлено до суду 11 позовів,  предметом яких є – надання дозволу на проведення перевірок свиногосподарств, з яких 2 позови задоволено – надано дозвіл на проведення перевірки.

 На сторожі належної якості харчових продуктів

Головним управлінням  Держпродспоживслужби в Миколаївській області до суду направлено позов на підставі ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» про накладення на одне з підприємств Миколаївської області по виготовленню масла солодковершкового штрафу у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат із відкликанням та/або вилученням з обігу харчових продуктів, які  містять немолочний (рослинний) жир та не відповідають вимогам ДСТУ.

    На сьогоднішній день справа розглядається судом першої інстанції на принципах змагальності сторін і доведеності своєї  позиції суду.