Увага сказ!

Арбузинське  управляння Головного управління Держпродспоживслужби  в Миколаївській області повідомляє, що в с. Бузьке, Южноукраїнської МТГ, Вознесенського (Арбузинського) р-ну, Миколаївської області підтвердилося захворювання тварини на сказ (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 30.01.2023  №000011 п.м./23 Миколаївської РДЛДПСС).

На даний час, з метою недопущення розповсюдження сказу серед тварин і людей  в с. Бузьке, Южноукраїнської МТГ накладено карантинні обмеження, та проводяться відповідні заходи (рішення ДНПК при Южноукраїнській міській раді від 31.01.2023 №1).

Нагадуємо, що сказ є особливо небезпечною інфекційною хворобою всіх теплокровних тварин (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських  диких тварин) і людини. Хвороба характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується летально. Зараження сказом відбувається переважно через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок.

Тривалість інкубаційного періоду залежить від виду, віку та резистентності тварини, місця та характеру укусу, кількості та вірулентності вірусу, що потрапив у рану. Найбільш короткий період складає 7-8 днів, у середньому він триває від 3-х місяців.

Арбузинське  управляння Головного управління Держпродспоживслужби  в Миколаївській області попереджає: якщо вас вкусила собака чи інша тварина – негайно зверніться до лікаря! Для боротьби зі сказом необхідно вакцинувати домашніх тварин і уникати контактів із потенційно небезпечними.