Отруєння підробленими алкогольними напоями!

Увага!!!

Повідомляємо, що протягом тижня на території м. Миколаєва зареєстровано 5 випадків смертельного отруєння від вживання підроблених алкогольних напоїв. Всі випадки зареєстровані в мікрорайоні Тернівка. В крові постраждалих знайдений метанол.

Man Rubbing Temples

Метиловий спирт всмоктується в шлунку практично моментально,  перетворюється в мурашину кислоту та формальдегід, які в невеликих концентраціях діють токсично на всі системи органів, знищуючи клітини, блокуючи їх роботу. Так як майже 90% речовини виводиться нирками, то сечовидільна система уражається моментально. Цим і небезпечно вживання навіть невеликої кількості метилового спирту.

Порушується робота нервової системи, з’являються проблеми з шлунково-кишковим трактом, а при великій кількості метилового спирту, що надійшов в організм швидко настає смерть.

До ранніх ознаками отруєння метиловим спиртом відносяться:

  • нудота, блювання, біль у животі;
  • головний біль і запаморочення, миготіння мушок перед очима, порушення свідомості;
  • агресивність, яка змінюється оглушенням, надмірним виділенням слини (гіперсалівація), прискорене серцебиття, підвищення, а потім зниження тиску, задишка.

Випадкове вживання метилового спирту навіть у невеликій кількості призводить до погіршення роботи всіх систем організму. Для цього необов’язково випити 2-3 склянки рідини, деяким достатньо всього 30 мл речовини. Смертельна доза — не більше 100 мл. Не варто експериментувати над організмом, адже навіть ті, що вижили найчастіше стають інвалідами.

Невідкладна допомога при отруєнні метиловим спиртом полягає в корекції порушень роботи серця, дихання та нирок. В домашніх умовах провести всі ці медичні маніпуляції неможливо, тому при підозрі на отруєння метанолом людині потрібно негайно звернутись до лікувально-профілактичного закладу.