УВАГА! НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ

харчування

УВАГА!
НАВЧАННЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ!!!!!
Епідемічна ситуація в Україні загострена, з початку літнього сезону залишається напруженою та неблагополучною. З початку року працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 941 особа, з них 750 дітей (79,7%). За аналогічний період 2016 року було зареєстровано 70 спалахів, внаслідок яких постраждало 1602 особи, з них 816 дітей (50,9%). Також розслідувано 49 випадків захворювання на ботулізм, серед яких 33 було пов’язано із вживанням рибної продукції, у тому числі п’ятеро постраждалих померло .
На початку липня у м. Києві зареєстровано резонансний спалах захворювання на гостру кишкову інфекцію після вживання їжі в закладі громадського харчування ТОВ «Суши Ленд», внаслідок якого постраждало 39 осіб. За результатами обстеження закладу спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві виявлено численні порушення вимог законодавства. У ході санітарно-епідеміологічних розслідувань причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, встановлено що основними причинами, які сприяли виникненню спалахів та харчових отруєнь, були грубі порушення санітарного законодавства, а саме: технології приготування страв, термінів та температурного режиму при зберіганні сировини та готової продукції, дезінфекційного режиму, правил особистої гігієни особами, які брали участь у приготуванні страв, недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів, порушення термінів проходження медичних оглядів працівниками .
З метою запобігання спалахів кишкових захворювань та харчових отруєнь серед населення міста Миколаєва 26 липня 2017 року о 11-00 на базі Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби проводиться практичний семінар-нарада .
На нараді будуть обговорюватися питання :
– епідеміологічна ситуації в Україні та м. Миколаєві,
– новітні вимоги законодавства до операторів ринку обігу харчових продуктів-закладів ресторанного господарства,
– проведення необхідних заходів операторами ринку харчових продуктів по запобіганню спалахів інфекційних захворювань та харчових отруєнь серед населення.
Нарада відбудеться за адресою вул. Кузнецька ( Скороходова, 192)
о 11-00, 26.07.2017р.
Запрошуються бажаючі та керівники закладів ресторанного господарства міста Миколаєва.
Про участь в нараді просимо повідомити заздалегідь по телефону 24-63-76 чи на електронну адресу vetgornik@ukr.net.

26.07.17