УВАГА! КУПАННЯ ЗАБОРОНЕНО!

15

Держпродспоживслужба Миколаївської області повідомляє, за даними ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України», в районі окремих місць масового відпочинку на воді в межах області якість річкової води не відповідає вимогам за мікробіологічними показниками. А саме, місця масового відпочинку на воді в м. Миколаєві: «Стрілка», «Чайка», «Намив», «Яхт-клуб» та в м. Первомайськ – «Радуга».

Показник мікробіологічного забруднення (індекс лактозопозитивної кишкової палички – ЛКП) при нормі 5000 на 1 куб.дм сягає від 70000 до 240000 і вище, в «Яхт-клубі» індекс ЛКП більше 2400000, що свідчить про вірогідність присутності в річковій воді патогенної мікрофлори, збудників інфекційної захворюваності.

З огляду на зазначене, Держпроспоживслужба попереджає, купання в такій воді несе загрозу для здоров’я та може викликати інфекційні захворювання.  Установам, на балансі яких знаходяться названі місця відпочинку, надано рекомендації щодо встановлення в береговій зоні попереджувальних щитів «Купання заборонено!»

Держпродспоживслужба Миколаївської області звертається до  мешканців  області утриматися від купання в означених місцях масового відпочинку на воді.