Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області проводить просвітницьку роботу в закладах освіти м. Миколаєва

30 червня 2023 року в форматі онлайн і офлайн відбулися зустрічі начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Циган Ірини Миколаївни і начальника відділу контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг управління захисту прав споживачів та контролю зва регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Мандрик Людмили Петрівни зі студентами Технолого-економічного коледжу Миколаївського національного аграрного університету, які навчаються за спеціальностями «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємство та торгівля». Тема зустрічі: «Консюмеризм і споживче право в Україні».

Розглядали актуальні питання щодо прав споживача у разі придбання ним товару неналежної якості, прав споживача у разі придбання товару належної якості, прав споживача у разі порушення умов договору.  Всім присутнім були надані практичні поради, щодо вирішення спірних питань, які виникають у разі порушення прав споживачів недобросовісними суб’єктами господарювання.

Під час зустрічі, представники Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  проінформовали  про вступ в силу з 16 січня              2021 року норми ст. 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відповідно до якої обслуговування споживачів обов’язково здійснюється державною мовою та  інформації про товари та послуги на території України надається державною мовою. 

У зв’язку з чим, надано рекомендації щодо дій споживача, у разі відмови суб’єктом господарювання в обслуговуванні державною мовою або при відсутності  інформації про товари та послуги на державній мові.

Крім того, студентську спільноту було проінформовано про заходи з боку держави, які направлені на мінімізування шкідливого вплив тютюнопаління на здоров’я населення. Так, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» (далі – Закон).

Загальновідомо, що куріння тютюну шкодить не лише курцям, але й тим, хто їх оточує. Наразі, вказаним Законом з 11 липня 2022 року запроваджено додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання:

 

 

  • пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
  • трав’яних виробів для куріння;
  • предметів, пов’язаних із їх вживанням;
  • тютюнових виробів;
  • кальянів;
  • електронних сигарет.

Куріння електронних пристроїв для нагрівання тютюну забороняється на рівні із сигаретами, кальянами та е-сигаретами у визначених Законом громадських місцях.

«Забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;

3) у приміщеннях та на території навчальних закладів;

4) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

5) у приміщеннях закладів ресторанного господарства;

6) у приміщеннях об’єктів культурного призначення;

7) у приміщеннях органів державної влади, інших державних установ, органів місцевого самоврядування;

8) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;

9) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;

10) у приміщеннях гуртожитків;

11) на дитячих майданчиках;

12) у місцях загального користування житлових будинків;

13) у підземних переходах;

14) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів, у тому числі в таксі;

15) на вокзалах та станціях;

16) на зупинках громадського транспорту.

Наприкінці зустрічей, представники Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області  надали контактну інформацію про: Головне управління Держпродспоживслужби В Миколаївській області, проспект Центральний, 288, м. Миколаїв, тел. (0512) 30-43-25, (0512) 30-43-14, E-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua та управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами, вул. Шевченка 58/4, м. Миколаїв, тел. (0512) 47 38 53.