Укладено меморандум про співробітництво між Держпродспоживслужбою та Держлісагентством

25 вересня 2023 року т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко та т. в. о. Голови Держлісагентства Віктор Смаль підписали Меморандум між двома установами з метою розвитку співробітництва щодо збереження лісів, захисту їх від регульованих шкідливих організмів, а також організації проведення заходів зі своєчасного виявлення, локалізації та ліквідації таких організмів.

Меморандум встановлює умови підготовки та реалізації спільних заходів, обміну інформації, проведення першочергових дій з поліпшення фітосанітарного стану лісів, надання методичної допомоги, проведення навчань, курсів підвищення кваліфікації та реалізації спільних проєктів щодо підвищення ефективності підготовки фахівців та науково-практичного співробітництва.

Окремо, в рамках підписання меморандуму, сторони обговорили головний пріоритет їх спільної діяльності, а саме розроблення системних дієвих заходів і програм по знищенню ясеневої смарагдової златки (Agrilus planipennis Fairm). Адже поява даного шкідника призводить до зникнення ясеневих лісів і захисних лісових смуг.

Зокрема, директор Департаменту фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко представив актуальну офіційну інформацію щодо виявлення ясеневої смарагдової златки в м. Києві, а також щодо пов’язаних з цим можливих заборон та обмежень експорту деревини та виробів з неї.

Представники Держпродспоживслужби та Держлісагентства домовились і надалі тісно співпрацювати шляхом проведення спільних форумів, семінарів, круглих столів та спільних комплексних обстежень лісів та захисних лісових смуг з метою виявлення регульованих шкідливих організмів, локалізації та ліквідації їх вогнищ.