Участь у семінарі на тему: «Розгляд питань сучасної рекламної практики та контролю за додержанням законодавства про рекламу»

02.11.2018 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області було прийнято участь у семінарі стосовно розгляду питань сучасної рекламної практики та контролю за додержанням законодавства про рекламу, організованим Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом з громадською організацією «Всеукраїнська рекламна коаліція».

Фото 1

 

Зустріч відкрив Директор Всеукраїнської рекламної коаліції Максим Лазебник, який розповів про розвиток рекламного ринку в Україні та конкретизував деякі положення щодо особливостей рекламування окремих видів товару, зокрема алкогольних напої та тютюнових виробів, лікарських засобів та ін., уточнення обов’язків органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу.

dav

 

Також, було приділено увагу порушенню етичних, гуманістичних, моральних норм у рекламі. Окремим питанням стало обговорення принципів реклами у частині захисту інтересів дітей, встановлення відповідних обмежень у сфері реклами, які б сприяли більш повному захисту дітей від зловживання їх довірою та недостатністю досвіду у процесі споживання реклами.

Крім того, обговоренню піддавалися результати проведених експертиз рекламних матеріалів.Найчастіше були запити щодо ознак дискримінації у рекламі як у ТВ роликах, так й на носіях зовнішньої реклами. Також суперечливі ситуації, що потребують експертного висновку, виникають щодо реклами алкогольних напоїв, різноманітних акцій із зниженням цін, недобросовісної реклами та інформації рекламного характеру у місцях продажу товару.

dav

 

Надалі, Держпродспоживслужбою проаналізовано практику застосування законодавства України про рекламу своїх територіальних органів.

За результатами аналізу та з метою забезпечення єдиного підходу до проблематики, всебічного захисту прав споживачів реклами, недопущення різного тлумачення норм законодавства Держпродспоживслужба надала відповідні рекомендації своїм територіальним органам.

dav

 

Фото 5