Участь у семінарі на тему «Актуальні питання обігу лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я України»

У березні поточного року в Миколаєві відбувся семінар на тему «Актуальні питання обігу лікарських засобів та медичних виробів у закладах охорони здоров’я України», в якому сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, також, прийнято участь.

З питань ціноутворення на семінарі  висвітлювалася інформація про  діючі нормативні акти з  державного регулювання цін при здійсненні торгівлі лікарськими засобами і медичними виробами та про державний  нагляд (контроль) щодо додержання вимог законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін.

До відому учасників заходу доведено, що основним нормативним актом, який регулює порядок ціноутворення у цій сфері, є постанова Кабінету Міністрів України від 17.10.2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби».

В постанові Уряду прописано регулювання цін на лікарські засоби, що реалізуються в оптовій та роздрібній мережі і на такі, що придбаваються  повність або частково за бюджетні кошти.

Вказаною постановою, також, введено регулювання цін і на лікарські засоби за Урядовою програмою «Доступні ліки», які використовуються під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальну астму, вартість яких підлягає відшкодуванню. Регулювання цін на такі ліки здійснюється шляхом встановлення граничних постачальницько-збутових та граничних роздрібних  торговельних надбавок.

У той же час, у Порядку визначення розміру відшкодування вартості лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2017р. №152,  зазначено, що ціни на лікарські засоби, які внесено до Реєстру за програмою «Доступні ліки», є фіксованими.

Оскільки, вказаними постановами Уряду на одній й ті ж лікарські препарати введено державне регулювання шляхом встановлення граничних надбавок та фіксованих цін, то від учасників семінару надійшло питання щодо методу регулювання цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки».

Це питання активно обговорювалося. Проте воно, поки що, залишається відкритим і потребує офіційного роз’яснення.