Тютюнова залежність і шляхи вирішення проблеми

Згубна звичка заполоняє суспільство.

Твердження: менш шкідливий,  стосовно «новомодних» IQOS, електронних сигарет і подібних тютюнонагріваючих системОМАНЛИВЕ

Усі сигарети однаково шкідливі! Під час куріння «легких» сигарет та сигарет з ароматизаторами курці, як правило, затягуються глибше, відповідно, більша кількість шкідливих речовин та канцерогенів потрапляє до легень. Також, згідно із даними досліджень, в багатьох «легких» сортах сигарет високий вміст смол.

 

Не будьте заручником тютюнового пекла

Для того, щоб досягти успіху і повністю позбутися залежності, потрібно пройти 5 етапів:

 1. Люди, які знаходяться на цій стадії, ще не задумуються над тим, щоб кинути курити, і навіть готові захищати свою залежність, мотивуючи це тим, що кинути складно.
  На цій стадії курці розглядають можливість кинути курити у найближчому майбутньому (наприклад, у найближчі півроку чи навіть швидше).
  3. На цій стадії курець приймає рішення кинути і вже готовий це зробити. Він усвідомлює, що шкода від куріння є більшою, ніж переваги, та здійснює маленькі кроки у напрямку припинення куріння.
  4. На цій стадії курець здійснює конкретні дії для того, щоб позбутися залежності. Тобто остання сигарета вже викурена, а далі можуть бути боротьба із синдромом відміни, самозаохочення та нагороди за кожен день без сигарет, підтримка друзів та близьких.
  5. На цій стадії головне завдання вже колишнього курця утриматися від спокуси зірватися та закурити знову. Як і на попередньому етапі, потрібно докладати певних зусиль для того, щоб життя без сигарети стало новою звичкою.
  Для того, щоб підтримувати власну мотивованість до припинення куріння, варто розібратися, які ж причини є пріоритетними саме для вас.
  Для більшості людей основними причинами кинути курити : вплив куріння на організм, переваги для здоров’я, переваги для родини

Куріння спричиняє багато різних захворювань та хвороб, таких як:

 • хвороби дихальних шляхів та астма
 • онкологічні захворювання різних частин тіла та органів: ротової порожнини, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів, легень, шлунку, підшлункової залози, нирок, товстої кишки, сечового міхура, шийки матки та спинного мозку
 • коронарна хвороба серця, інфаркти та інсульти
 • остеопорози
 • катаракта та сліпота
 • парадонтози
 • захворювання судин, аневризма аорти
 • безпліддя, імпотенція

Захворювання спричиняє не лише активне куріння. Пасивні курці (які вдихають тютюновий дим поряд із курцем), також підпадають під ризик отримати одну із вищеперерахованих хвороб.

 А чи знаєте ви?

Відповідно до Закону України №2899-IV

Заборонено куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів в приміщеннях,  закладів ресторанного господарства, до яких належать: ресторани, кафе, бари, піцерії, кафетерії, кальянні, нічні клуби та інші.

Вас обкурюють в ресторані?

Можете написати скаргу до  Держпродспоживслужби в Миколаївській області :  E-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua

Або звернутися за адресою: пр. Центральний, 288