Всесвітній день захисту прав споживачів

Щороку 15 березня весь світ відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів. Усі держави сприйняли ідею захисту інтересів споживачів як ключову в економічному і політичному житті суспільства, впроваджуючи її  через ряд фундаментальних прав, а саме: право споживача на якість і безпеку, захист економічних інтересів, відшкодування шкоди, вільний вибір товарів і послуг, а також судовий захист.

На передодні цього дня хочемо нагадати споживачам, що Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області забезпечує реалізацію державної політики у галузі державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їхнього шкідливого впливу на здоров’я населення, захисту прав споживачів реклами, державного контролю за безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, метрологічного та ринкового нагляду, контролю за застосуванням державних регульованих цін. Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області багато років стоїть на сторожі захисту споживачів, фахівці управління надають всебічну допомогу тим, хто зіткнувся з порушенням своїх прав, щодня працюючи зі зверненнями громадян та здійснюючи необхідні запити задля з’ясування об’єктивних обставин з предмету скарг, аби жодна з них не залишилася не розглянутою, а порушені права споживачів були завжди захищеними та поновленими.

Повномасштабна війна внесла зміни в усі сфери суспільного життя, а також позначилась на законодавстві, в тому числі у сфері захисту прав споживачів. Зокрема, на період дії воєнного стану в Україні заборонено проведення планових і позапланових заходів державного нагляду (контролю) за зверненнями громадян, права яких було порушено суб’єктами господарювання і за результатами котрих виносяться відповідні заходи реагування (у випадку підтвердження таких порушень). В таких умовах Держпродспоживслужба знайшла альтернативні шляхи та способи захисту прав споживачів, зосередивши значну увагу на розгляді звернень громадян шляхом досудового вирішення споживчих спорів. До того ж, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області створено та функціонує консультаційний центр захисту прав споживачів, який надає споживачам відповідні консультації щодо положень діючого законодавства, що впорядковує нагальні питання. Проведення «круглих столів» з суб’єктами господарювання допомагає розгляду та врегулювання актуальних питань зі звернень споживачів. З метою припинення порушень законодавства про рекламу систематично проводяться дослідження рекламоносіїв та вживаються відповідні заходи реагування щодо припинення таких порушень. Постійно проводиться моніторинг суб’єктів господарювання в сфері торгівлі робіт та послуг щодо дотримання  законодавства про захист прав споживачів та здійснюється консультативна робота по висвітленню змін до діючого законодавства в сфері захисту споживачів.

Нагадуємо, якщо ваші права споживача товарів чи послуг були порушені, ви маєте право подати письмові звернення  до Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: проспект Центральний, 288, місто Миколаїв, 54003, або на електронну адресу:  dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua

Звертаємо увагу, що  у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником із зазначенням дати.  Звернення повинно відповідати вимогам статті 5 Закону України «Про звернення громадян» та містити підпис заявника, підпис громадянина в електронному зверненні може бути відсканованим, сфотографованим, тощо.

Важливо! До Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області слід надавати належним чином оформлені звернення із зазначенням інформації про назву, організаційно-правову форму суб’єкта господарювання, що порушив права споживача, адресу здійснення його господарської діяльності, копії наявних документів для можливості здійснення відповідних заходів, передбачених чинним законодавством.

Щиро вітаємо споживачів з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів! Нехай у Вашому житті будуть лише якісні товари і послуги!