Щодо здійснення в Миколаївській області державного контролю за переміщенням підконтрольних вантажів за 7 місяців 2023 року

Відповідно до Закону України «Про ветеринарну медицину», Постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2013 № 857 «Про затвердження Порядку видачі ветеринарних документів» та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.08.2014 № 288 «Про затвердження Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку» оформлення та видача ветеринарних документів здійснюють уповноважені лікарі державних установ ветеринарної медицини, які за статусом є офіційні ветеринарні лікарі.

Протягом семи місяців 2023 року офіційними ветеринарними лікарями видано 8775 ветеринарних документів. Значна частина  ветеринарних документів, а саме 5524 шт. видано на передзабійний огляд сільськогосподарських тварин.

Також, оформлено 563 ветеринарних довідок та свідоцтв на переміщення сільськогосподарських та домашніх тварин в межах районів та областей країни, 854 ветеринарних довідок на клінічний огляд великої рогатої худоби, від якої отримано молочну продукцію для реалізації на ринках області.

Після проведення профілактичної вакцинації проти сказу тварин оформлено 1404 ветеринарно-санітарних паспортів на домашніх улюбленців.

Крім цього на території Миколаївської області знаходяться 7 потенційних експортерів харчової продукції тваринного походження, які постійно здійснюють експорт. Після проведення лабораторних досліджень харчових продуктів та огляду вантажів видано офіційними ветеринарними лікарями 170 міжнародних ветеринарних сертифікатів на сировину тваринного походження, на м’ясо, м’ясні та молочні продукти, що експортувалися до країн призначення та 55 міжнародних ветеринарних сертифікатів на корми рослинного походження.