Щодо здійснення реєстрації пасік

Право на утримання бджіл і зайняття бджільництвом мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають необхідні навички або спеціальну підготовку, а також юридичні особи. Зайняття бджільництвом здійснюється без окремого дозволу органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Кількість бджолиних сімей, що може утримуватися юридичними та фізичними особами не обмежується (статі 11 та 12 Закону України  «Про бджільництво» ).

Фізичні та юридичні особи розміщують пасіки на земельних ділянках, які належать їм на правах власності або користування, відповідно до ветеринарно – санітарних правил. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою (стаття 15 Закону України «Про бджільництво»).

Пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи або за місцем знаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом, у місцевих державних адміністраціях або сільських, селищних, міських радах (статі 11 та 12 Закону України  «Про бджільництво» ).

З метою ідентифікації та обліку пасік, обліку кількості бджолосімей та декларування ветеринарно-санітарного стану, власники пасік або уповноважені ними особи отримують паспорт пасіки (стаття 13 Закону України  «Про бджільництво» , наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 19.02.2021 №338).

На підставі поданих, власниками пасік, заяв Головним управлінням Держпродспоживслужби в Миколаївській області  станом  на 01.06.2023 рік зареєстровано 3407 пасік.