Щодо забезпечення контролю за експортними операціями продукції тваринного походження

Одним із напрямків роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області є здійснення державного контролю за експортними операціями операторами ринку продукції тваринного походження.

Державний контроль здійснюється державними ветеринарними інспекторами та офіційними ветеринарними лікарями у відповідності до вимог Законів України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Незважаючи на ситуацію в країні, а саме щодо збройної агресії російської федерації щодо України на теперішній час на території області здійснюють експорт 10 операторів ринку, які експортують продукцію тваринного походження (казеїн, білок колагеновий, мед бджолиний, молочні продукти, рибопродукти, морозиво) в країни Європейського Союзу, США, Туреччину, Грузію, Вірменію, Ізраїль, Лівію, Ліван, Азербайджан, Молдову, Туркменістан та інші.

При забезпеченні офіційними ветеринарними лікарями державного контролю протягом п’яти місяців 2023 року здійснено оформлення на експорт 1135 т. молока згущеного,  679 т. меду бджолиного,  119 т. кисломолочної продукції, 67 т. консерв рибних, 20 т. казеїну технічного, 5 т. морозива.