Щодо випадку АЧС в Доманівському районі

29.06.2019 в домогосподарстві гр. Ковтонюк Т.В., с. Петропавлівка, Доманівського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком 2-3 місяці.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 001612 п.м./19 від 01.07.2019).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 02.07.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Доманівський районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Ковтонюк Т.В.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с.Петропавлівка, с. Олександродар, Доманівського району, Миколаївської області.

До зони нагляду радіусом 6 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли такі населені пункти: с.Царедарівка, с.Сила, с.Новоселівка, Доманівського району, Миколаївської області.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.