Щодо випадку АЧС в Баштанському районі

04.01.2020 в підсобному господарстві Виноградівського психоневрологічного інтернату за адресою вул. Миру, 1А, с. Виноградівка,  Баштанського району, зареєстровано загибель загибель  9 голів свиней віком від 4-х місяців до 2 років.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби        м. Миколаїв встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000002 п.м./21 від 04.01.2021).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 05.01.2021 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію підсобного господарства Виноградівського психоневрологічного інтернату.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища до якої включили  с. Виноградівка та с. Мар’ївка, Баштанського району Миколаївської області.

До зони нагляду радіусом 3 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшли населені пункти с. Родники, с. Інгулка та свинарські господарства ФОП Гладишко О.П. і ДП «Маліцький-Агро».

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.