Щодо випадку АЧС у Врадіївському районі

Відповідно до повідомлення Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, 26.01.2021 близько 1030 години на електронну адресу Врадіївської районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшов лист від Врадіївської селищної ради, з повідомленням про виявлення трупів свиней на центральному сміттєзвалищі, на відстані близько 2 км до смт Врадіївка.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Миколаївській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби            м. Миколаїв встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000188 п.м./21 від 27.01.2021).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 27.01.2021 та 28.01.2021 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Врадіївській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

Встановлено епізоотичне вогнище територію центрального сміттєзвалища, на відстані 1,3 км до смт Врадіївка та 1,2 км до дороги Кропивницьке-Платонове.

До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища включено такі населені пункти: частина смт Врадіївка (а саме, вулиці Лугова, Сонячна, Калинова, Шкільна, частково вулиця Визволення, Заводська, Магістральна, Незалежності, І. Франка, Паркова, Набережна, О. Невського, Грушевського), с. Адамівка, с. Новогригоріївка та Врадіївського району, Миколаївської області.

До зони нагляду радіусом 2 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшла частина смт Врадіївка в територіальних межах.

На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.